Categories: Agenda

2 Milyon TL Bedelindeki Oyun Fonu oFON Yeni Adaylar için 2. Tipe Başladı!

Oyun yerküresinin rekabetçi ortamında, Türkiye’deki oyun geliştiricilerinin ekiplerini kurması ve profesyonel olarak yerküre çapında oyunlar yaratıp, başarılara imza atmaları için gerekli destek oFON ile Rollic’ten geldi. Yerkürenin en süratli ve tesirli halde sonuçlanan yatırım fonu oFON, birinci çeşidinde 1 milyon TL bedelinde destek ile kazananlara ulaştı.

Rollic ve partnerlerinden Tiplay Studio’nun birlikte yürüttüğü, yetenekli oyun geliştiricilerinden oluşan ekiplerin küresel ölçekte başarılara imza atan oyun stüdyoları haline gelmesini sağlayan ivmelendirici programı oFON (Oyun Fonu), online gerçekleşecek olan 2. çeşidi için müracaat alımlarına başladı.

Rollic kurucu ortaklarından Burak Vardal “Türkiye’de oyun geliştirmek isteyen gençlere mahsusen stüdyolarını kurmak ve yerküre çapında hit haline gelen oyunlar yaratmak konusunda destek olmayı önemsiyoruz. oFON; dalın gerektirdiği sürat, yaratıcılık, teknik detaylar ve yayınlanması konusunda gerekli yönlendirmeyi genç ekiplere sağlayan ve onları finansal olarak da rahatlatıp hızlandıran bir oyun yatırımı fonu. Birinci tıp jüri değerlendirmesinde birden çok potansiyeli olan fikir ve ekiple tanıştık. Birinci 3 ekip yatırımlarını alarak süratle oyun üretmeye başladılar. 2. cins yatırımlar ile Türkiye’den daha ziyade oyun geliştiricinin muvaffakiyete ulaşmasını istiyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Kazananların jüri sunumu, oyun örnekleri ve juri değerlendirmesinin akabinde belirlendiği yatırım fonunun birinci cinsinde yekun 27 ekip içinden 10 ekip ön elemeyi geçerek İstanbul’da yapılan juri sunumuna katıldı. Bu sunumlar ve final değerlendirmesinin akabinde 3 oyun geliştirici küme finale kalarak yatırım için hak kazanmıştı.

Yatırımı meydanlardan bir ekip “oFON bizlere tek odak noktası sağladı; oyun yapmak! Finansal ya da stratejik bir dertle müsabakadan maksadımıza ulaşmamız için bize güç ve sürat kazandırdı. Olabilecek en süratli yatırımla planladığımız ekibi kurduk ve çalışmaya başladık. Geçmişe kalan tek şey azim ve motivasyon ile vazgeçmeden oyun geliştiricilerin hayallerini süsleyen ‘Top Charts’a girmek.” Dedi . Atakan & Hükümran Erdeğer – Electronic Ice Cream (Manisa)

21 Mayıs 2020 tarihine kadar süren müracaatları kaçırmayın!

İçinde bulunduğumuz devir sebebi ile online (çevrimiçi) olarak gerçekleşen müsabakaya katılmak için öncelikle yapılması gereken oFon web sitesi üzerinden müracaat formu doldurmak ve sonrasında stüdyo girişiminizi anlatan detayların bulunduğu sunumu hazırlamak.

Detaylar için: http://ofon.tiplaystudio.com

Neden oFON?

Yerküre’nin önde gelen oyun üretim merkezlerinden olan Türkiye birden çokça Türk oyun şirketi muvaffakiyet hikayesine konut sahipliği ediyor. Üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, tasarım ve oyun geliştirme üzere kısımlarında okuyan ve mezun olan gençler için oyun yerküresi büyük potansiyel gösteriyor. Rollic Türkiye’de oyun geliştiricileri desteklemek ve iş hayatına birinci adımı atan gençlere yarar sağlayabilmek ismine Tiplay ile birlikte başlattığı oyun yatırımı fonu ile gençlerin muvaffakiyete giden sürecini hızlandırmayı hedefliyor.

Rollic kurucu ortaklarından Burak Vardal oFON’un genç oyun geliştiriciler için ehemmiyetine;  “Oyun yerküresinde başarılı olmak isteyen gençler için; nereden başlayacakları, hangi adımları takip edecekleri konusunda rehberlik edilmesi ivme kazanmarlı bakımından pahalı. Birlikte yerkürenin en çok oynanan oyunlarından Water Shooty’i yaptığımız Tiplay Studio ile; bu deneyimi gençlere aktarmak bizim için de keyifli bir süreç oldu.” diyerek değindi.

oFON’u kazanan ekipler hangi mevzularda destek alıyor?

Finansman konusu, yeni kurulan oyun stüdyoları için çok değerli. oFON’dan alacağınız destek ile ekiplerin maaşlarından, ekipman temini, ofis kirası ve yazılım desteğine kadar her hususta faydalanabilirsiniz. Başkaca bu stratejik iştirak; pazarlama, satış ve dağıtım faaliyetlerine de destek sağlıyor. Deneyimli Tiplay ekibinin fikir üretiminden, prototipleşme, yazılım, oyun tasarımı, modelleme, arayüz tasarımı ve kalite denetim üzere noktalarda ön plana çıkıyor. Ayrıyeten isteyen ekiplere ortak bir çalışma sahası sağlanarak farklı oyun geliştiriciler ile birlikte çalışma imkanı yaratılıyor. Şirketleşme sürecinde desteğe muhtaçlığı olan ekipler mahsusen iş geliştirme ve ekstra desteğe muhtaçlığı olanlar için atölyeler, profesyonel eğitimler ve sertifika programlarını da oFON kapsamında bulabilirsiniz. Bu işin birinci aşaması oyun geliştirmek, ancak oyunları Amerika ve yerküre çapında en çok indirilenler listesinde görmek için yalnızca herkesin oynamak isteyeceği bir oyuna sahip olmak kâfi değil. Burada oFON kazananları Rollic’in yayın desteği ile muvaffakiyete süratle ulaşıyor.

MulierLife

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

[51]Jennifer Lopez sexy nude photos are on the agenda

Sexy singer jennifer, who managed to do this after the age of 51, finally posed…

8 hours ago

Emily Atack confessed to having an affair with a man she met at the tavern and his wife

Beautiful host Emily Atack confessed to having an affair with a man she met at…

8 hours ago

World famous singer Rita Ora shook social media with her split

The world famous singer Rita Ora was on the agenda in social media with her…

9 hours ago

Telling the difference in Instagram and real life: Danae Mercer

Real life difference with Instagram! Because of the 'perfect' photos and bodies of the phenomena…

9 hours ago

Interesting facts about Hooters, the World’s Sexiest Restaurant Chain

Here, All Orders are delivered to the customer with sexy ladies. Here are some interesting…

9 hours ago

Sommer Ray, the fitness instructor with the sexiest butt on social media

Social media celebrity, fashion designer, model, product designer, fitness instructor and the hottest fitness instructor…

10 hours ago