Categories: Agenda

Bensu Soral’dan karantina günlerinde sanat (Corona günlerinde ünlülerin ev halleri)

Bensu Soral

Bensu Soral karantinada 45 günde tamamladığı eserinin son halini Hello dergisi ile paylaşarak şunları söyledi: “Uzun zamandır salondaki duvarımızı boyamak istiyordum. Karantina dönemi bunu yapmam için güzel bir fırsat oldu. İnternet üzerinden daha önce yapılmış duvar resimlerini araştırdım ve ilham aldığım bir resimden yola çıktım.

Ph değeri düşük (Asit) renklerin ağırlıkta olması ve resmin farklı tonlarda birçok rengi barındırması bana özgürlüğü ve her koşulda umutlu olmayı anımsatıyor. Bu da benim hayata karşı pozitif duruşumu anlatıyor. İçine yedirilmiş metal kısım da güzel bir kontrast yaratıyor. Tıpkı hayatı oluşturan zıtlıklar gibi.

Teknoloji her ne kadar hızla ilerlese de duyguların her zaman robotlaşmadan bir adım ötede kalacağını düşünüyorum. Sevgiyle yaklaşıldığında makineleşmenin bile bir parça gülümsemesi olacaktır. Bu salgın süreci insanlığın teknolojiyle birbirini daha iyi anlamasına, hatta dost olmasına ve herkesin kendisini daha yakından tanıyıp keşfetmesine vesile oldu.”

Elçin Sangu

“Akıl sağlığımı böyle koruyorum”

Beren Saat
Demet Şener
Neslihan Atagül

“Adaletim bu mu dünya”

Ata Demirer

“Traşa geleyim mi? Biraderim memnun gibi”

Şahan Gökbakar

“Yeni çıktı… Ekrana yaklaşınca kokusu da geliyor”

Hamdi Alkan

“Kısa kes çok uzattın dedim, yanlış anladı.. Saçımı öyle bir kestiki 30 gün daha karantinaya aldım kendimi.”

Uraz Kaygılaroğlu

“Nolur az ötede dur!”

Hadise

“Güzel günlerin geleceğini biliyorum”

Nur Fettahoğlu

“Masal perisi”

Ezgi Eyüboğlu
Sedef Avcı

“İstanbul`u dinliyorum, gözlerim kapalı
Önce hafiften bir rüzgar esiyor;
Yavaş yavaş sallanıyor
Yapraklar, ağaçlarda;
Uzaklarda, çok uzaklarda,
Sucuların hiç durmayan çıngırakları
İstanbul`u dinliyorum, gözlerim kapalı.”

Emre Karayel
Hande Soral

“Biz ailecek evdeyiz, uzun zamandır birada olmamıştık. Sohbet ediyoruz, yemek yapıp yiyoruz, filmler diziler seyrediyoruz, oyunlar oynuyoruz… bir süre daha evde birlikte olmanın tadını çıkarıcaz. Hem kendi sağlımız hem de sevdiklerimizin sağlığı için… Zorunlu olmadıkça evimizde kalalım ki en yakın zamanda hep beraber eski sağlıklı günlerimize dönebilelim”

Nurgül Yeşilçay

“Merhaba spora gönül vermiş dostlarım. Bugünkü sporumuzu bu iki aletimizle yapacaz”

Cem Davran

“Bu gidiş gidiş değil.”

Leyla Lydia Tuğutlu

“Güneşi görünce biraz olsun moral oldu. Bugünleri hep birlikte atlatacağız hepinize sağlıklı bir hafta diliyorum”

Bensu Soral
Sıla

“Bu kurabiye annemin meşhuuuuurrr kurabiyesi. İki gün evvel yapmaya çalıştım, eh işte, tam olmadı tabii. Yaklaştım diyelim. Anne lezzetlerini yakalamak zor zanaat. Herkese umutlu haftalar”

Ozan Güven

“Evde olalım temiz olalım yeter”

Melisa Aslı Pamuk
Ahmet Kural

“Fikret rahat”

Ece Seçkin

“Gün saymayı bıraktım,günlerden ne olduğunu da bilmiyorum”

Beren Saat

Evde spor yaparak zaman geçiren Beren Saat paylaştığı bu fotoğrafa ‘güçlü kal tavana değ’ notunu düştü. Saat’in paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni aldı.

Defne Samyeli

“Talep üzerine geceyarısı irmik helvası”

Simge Sağın

“Cino & ben”

Azra Akın

Nusret Gökçe

“Masallah Ev cephanelik gibi”

Erol Evgin

“Evde kaldığımız bu günlerde yarım kalan resimlerimi tamamlıyorum. Sizler de hobilerinize sarılın; müzik dinleyin, film izleyin, kitap okuyun… Sanat herkese iyi gelir! Moralinizi yüksek tutun #evdekal ın, bu günler de geçecek.”

İbrahim Büyükak

“DoğrulanmışSakin ol champ.. Evdeyim”

Eda Taşpınar
İbrahim Tatlıses
Esra Akkaya

“Evimize döndük. Tatlı tatlı, uslu uslu evde oturuyorum. Can durmadan televizyon izliyor. Ben de temizlik yaparak günleri geçiriyorum. İnşallah sağlığımız yerinde olsun da”

Uraz Kaygılaroğlu

“Abiiiii çıkma, gözünü seveyim çıkma!”

Hande Erçel

“Madem evdeyiz/istediğimiz kadar dağıtabiliriz”

Deniz Baysal

Biz üzerimize düşeni yapıyoruz, Sağlık Bakanımızın dediklerine uyuyoruz. Evimizde vakit geçiriyoruz. Evet zor bir dönem hepimiz için. Ama bu süreçte kendinize, ruhunuza dönün. Elbet bu dönemi bilimin ışığında atlatacağız. Hepimize geçmiş olsun.Ayrıca lütfen boş boş konuşanları, her konuda bilgisi olduğunu sanan insanları dinlemeyin. Sevgiler.

Mehmet Ozan Dolunay
Tuba Ünsal

Ceyda Düvenci

Evimizdeyiz. Her şey yolunda. Endişelerimizi, korkularımızı cebimize koyduk, kabul ettik hepsini. Zor dönemi avantaja çevirmeyi tercih ettik. Bol bol zaman geçirmenin sevinci bizi iyi hissettiriyor… Maskeliler ev serüvenlerine devam ediyor…

Eser Yenenler

#evdekeyfimyerinde akımını başlatan Eser Yenenler, “Salgın varken biz de evdeyiz. Dışarı çıkıp başkasının sağlığını ve kendi sağlığımızı tehlikeye sokmuyoruz. Durumu hafife alıp sokaklarda gezen arkadaşlarımız için de sosyal medyada #evdekeyfimyerinde diye bir tag başlatıp durumun ciddiyetini evlerimizden paylaşım yaparak gösterebiliriz.”

Erhan Yazıcıoğlu

Erhan Yazıcıoğlu günlerini eşi Müge Yazıcıoğlu’na yardımcı olarak geçiriyor. Mutfağa girip börek de yapan ünlü tiyatrocu, “Virüsün Türkiye’de pek varlık gösteremeyeceğine inanıyorum ama yine de önlemlerimizi alıyoruz tabii ki” dedi.

Cansu Kurtçu ve Fettah Can

Cansu Kurtçu ve Fettah Can da günlerini evde geçiren ünlülerden. Kurtçu, ikiz çocuklarıyla kek yaparken çektikleri videoyu sosyal medyada şu notla paylaştı: “Korona günlerinde aşk. Ah ne günler günler gelecek daha. Bizden hepinize bol umut ve bolca sevgi gelsin.”

Eda Ece

Eda Ece setlerin durması gerektiği yönünde açıklamalar yaptı. Eda Ece sosyal medya hesabına “Önce insan, önce sağlık. Setler iptal olmalı” diye yazdı.

Ceyda Düvenci

“Evimizdeyiz… her şey yolunda… endişelerimizi, korkularımızı cebimize koyduk, kabul ettik hepsini… zor dönemi avantaja çevirmeyi tercih ettik. Bol bol zaman geçirmenin sevinci bizi iyi hissettiriyor… Daha fazla oyun oynamaya odaklandık. Birlikte nasıl daha eğleniriz, kahkahalarla güleriz, bu duygunun peşine düştük… Evet zor, evet gergin zamanlar, evet endişeliyiz… Hepsi gerçek… ama anne-baba olarak mutlu olmayı, kötü zamanlardan mutlulukla çıkmayı seçtik… Evden çıkmıyoruz… Temizliğe dikkat ediyoruz… ve bir aradayız… Sen evde gülümsemek için neler yapıyorsun? Ailecek eğlenmek için, zor günleri aşmak için neler buldun? Bulutları ancak güzellikleri paylaşarak dağıtabiliriz. Gerçekleri göz ardı etmeden, gerekli tedbirleri alarak… Okul tedbir sebepli kapandı, tatile gidelim diye değil… O yüzden evde ailecek oturmak tek çözüm…”

Betül Demir

Betül Demir, aranjörü Emirhan Cengiz’le birlikte eve kapanıp müzik çalışmalarına yoğunlaştıklarını söyledi. Demir, “Bu zor zamanlarımızda en azından müziğimizle evimizdeki stüdyomuzdan hayatlarımıza anlam katalım istedik. Emirhan Cengiz’in evindeki stüdyosundayız bir süre. Emirhan korona değil, benim tehdidim altında” ifadelerini kullandı.

Enis Arıkan

“Çiçeklerle konuşmaya başladım…
Hayırlısı olsun hepimiz için.”

Nilüfer

Bir dönem kanser tedavisi gören Nilüfer, risk grubunda bulunduğundan çok daha dikkatli olduğunu söyleyerek, “Ben zaten uzun süredir tedavi sürecindeyim, o yüzden tüm zamanımı evde geçiriyorum. Aşırı dikkat ediyorum. Yardımcılarım dışarı çıkıp geliyorlar, onlara maske takmalarını söylüyorum. Hem ağır bir şey atlattım hem de kronik akciğer hastalığım ve astımım olduğu için risk grubundayım. Özellikle kronik hastalığı olan insanların hiçbir şekilde evden çıkmamaları ve ziyaretçi kabul etmemeleri lazım” dedi.

Türkan Şoray

Türkan Şoray, tüm vatandaşları tedbirli olmaya çağırdı. Şoray, “Durumun çok ciddiye alınması gerektiğini düşünüyorum. Bir kişinin ihmalkarlığı diğer insanlara zarar verebilir. Olabildiğince evde oturuyor ve kalabalık ortamlara girmiyorum. Sağlık Bakanlığı’nın uyarılarını dikkate alıyor, doktorların dediklerini yapıyorum. Beslenmeme ve hareketli olmaya da özen gösteriyorum” diye konuştu.

MulierLife

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

[51]Jennifer Lopez sexy nude photos are on the agenda

Sexy singer jennifer, who managed to do this after the age of 51, finally posed…

4 hours ago

Emily Atack confessed to having an affair with a man she met at the tavern and his wife

Beautiful host Emily Atack confessed to having an affair with a man she met at…

4 hours ago

World famous singer Rita Ora shook social media with her split

The world famous singer Rita Ora was on the agenda in social media with her…

4 hours ago

Telling the difference in Instagram and real life: Danae Mercer

Real life difference with Instagram! Because of the 'perfect' photos and bodies of the phenomena…

5 hours ago

Interesting facts about Hooters, the World’s Sexiest Restaurant Chain

Here, All Orders are delivered to the customer with sexy ladies. Here are some interesting…

5 hours ago

Sommer Ray, the fitness instructor with the sexiest butt on social media

Social media celebrity, fashion designer, model, product designer, fitness instructor and the hottest fitness instructor…

6 hours ago