Categories: Agenda

Bugün açılan AVM’ler tüketicileri karşılamaya hazır

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, AVM’lerin büyük çoğunluğunun bugün hizmet vermeye başladığını belirterek, “AVM’lerimizin çoğu açık ama oradaki perakendecilerimizin büyük çoğunluğu 1 Haziran’a kadar hazırlık yapacaklar. Tüketici giriş sayılarının yüzde 30’larda kalacağını, ciroların yüzde 50 civarında seyredeceğini tahmin ediyorum.” dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle market, eczane ve hijyen ürünleri satan firmalar dışında hizmetlerini durdurarak geçici süre kapatılan alışveriş merkezleri (AVM) de bugünden itibaren kapılarını açtı.

Müşterilerini yeniden ağırlamaya başlayan AVM’lerde, bugünden itibaren restoran, kafe, spor ve eğlence sektörü dışındaki iş yerleri de faaliyet göstermeye başlıyor.

Belirlenen hijyen kurallarına uyularak faaliyet gösterecek AVM’lerde, tüketiciler de hem bireysel hijyenlerine hem de sosyal mesafeye uyum sağlayarak alışverişini yapabilecek.

Açılışa ilişkin bilgi veren AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, AVM’lerin büyük çoğunluğunun bugün hizmet vermeye başladığını anımsatarak, normalleşmeye hazır olduklarını söyledi.

Bu açılışın bir deneme açılışı gibi olduğunu dile getiren Altaş, 1 Haziran’a kadar isteyenin açıp istemeyenin açmayacağı bir dönem olacağını aktardı.

AVM’lerde gerekli tüm tedbirlerin alındığını ve alınacağını aktaran Altaş şu bilgileri verdi:

“AVM’lerimizin çoğu açık ama oradaki perakendecilerimizin büyük çoğunluğu 1 Haziran’a kadar hazırlık yapacaklar. Dolayısıyla tedbirli ve kısmi bir açılıştan bahsediyoruz. Tüketici giriş sayılarının yüzde 30’larda kalacağını, ciroların yüzde 50 civarında seyredeceğini tahmin ediyorum.

Elektronik ortamda birçok üründe satışlar bu dönem hızla arttı ama dünya örnekleri bize, tüketicinin fiziki alışverişten vazgeçmediğini gösteriyor. Asya’da ve Avrupa’da fiziksel mağazalar açıldıktan sonra, alışveriş hayatı hızla eski durumuna dönüyor.”

Altaş, AVM’lerin açılmasının normalleşmeye büyük katkı sağlayacağını dile getirdi.

AA

MulierLife

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

[51]Jennifer Lopez sexy nude photos are on the agenda

Sexy singer jennifer, who managed to do this after the age of 51, finally posed…

6 hours ago

Emily Atack confessed to having an affair with a man she met at the tavern and his wife

Beautiful host Emily Atack confessed to having an affair with a man she met at…

7 hours ago

World famous singer Rita Ora shook social media with her split

The world famous singer Rita Ora was on the agenda in social media with her…

7 hours ago

Telling the difference in Instagram and real life: Danae Mercer

Real life difference with Instagram! Because of the 'perfect' photos and bodies of the phenomena…

7 hours ago

Interesting facts about Hooters, the World’s Sexiest Restaurant Chain

Here, All Orders are delivered to the customer with sexy ladies. Here are some interesting…

7 hours ago

Sommer Ray, the fitness instructor with the sexiest butt on social media

Social media celebrity, fashion designer, model, product designer, fitness instructor and the hottest fitness instructor…

8 hours ago