Categories: Agenda

En İyi Anime Dizileri Top 10 Listesi

İşte aile olarak ya da tek başınıza izleyebileceğiniz en iyi anime dizileri! Sizler için en değerli animeyi ve birçok farklı anime dizisini listeledik!  Kendilerine özgü Japon çizimlerinden oluşturulan anime dizileri ve filmler hem yetişkinleri hem de çocukları büyülüyor. Her yaşa uygun yapımlar yapan Japonlar, bu dizi ve filmlerde çok iyi gelir elde ediyor. Tüm dünyada izlenen en iyi anime yapımlarını IMDb puanlarına göre derledik.

1. Naruto

Konusu :
Serinin odağı olan olaylardan on iki yıl önce, dokuz kuyruklu şeytan tilki Kyuubi Konohagakure’ye (Gizli Yaprak Köyü) saldırmıştı. Kuyruklarından birini salladığında tsunamiye neden olabilecek kadar güçlü bir şeytandı ve dağları dümdüz etmişti. Kaosu arttırdı ve birçok insan katletti ta ki Yaprak Köyü’nün liderlerinden Dördüncü Hokage, yeni doğmuş bir bebeğin içine, kendi hayatını feda ederek, şeytanı mühürleyinceye kadar. Bu çocuğun adı Uzumaki Naruto idi.
Dördüncü Hokage, şeytanı mühürleyerek uzaklaştırdığı için kahraman olarak ilan edildi. Hokage, Naruto’nun da aynı şekilde saygı görmesini istedi. Bununla beraber, büyüdüğü köy Naruto’dan çekindi, onu şeytan tilkinin kendisi olarak kabul etti ve çocukluğu boyunca Naruto’ya kötü davrandı.
Naruto, dram ve komedi arası denge sağlamış ve aksiyonla harmanlanmış bir seridir.Bu seride ana amaçlardan biri başlangıçta bırakılan boşlukların veya gizemlerin bölümler ilerledikçe belli bir seviyede sunulmasıyla sevenlerini kendine bağlamıştır. bununla birlikte uzumaki naruto isimli ana karakterin kişisel özelliği olan inatçılığı ve bu inatçılığı uğruna her şeyi kolaylıkla göze alması gibi net belirgin özellikleri bulunur. Seri, Naruto ve arkadaşlarının birer ninja olarak bireysel büyüme ve gelişmelerini izler ve birbirleriyle olan ilişkileri ve geçmişte birbirlerinin kişiliklerine olan etkileri üzerinde durur.

Yazar : Masaşi Kişimoto

Bölüm : 220

2. One Piece

Konusu :

Bu dünyadaki her şeyi elde eden adam, Korsanlar Kralı Gol D. Roger. İdamı sırasında söylediği son sözler insanları denize gönderdi. ‘Servetim ve hazinem mi? Eğer istiyorsanız, almanıza izin vereceğim. Arayın. Hepsini o yerde bıraktım.’ Şimdilerde erkekler, Grand Line’a doğru hayallerinin peşinden gidiyorlar. Artık Dünya, Büyük Korsan Çağı’na giriyor.”
One Piece, Eiiçiro Oda tarafından yaratılan shounen manga serisidir. Haftalık Shounen Jump dergisinde 1997 yılından beri yayınlanmaktadır. Manga serisi, Production I.G. tarafından 1998’de bir orijinal video animasyonuna, Toei Animation tarafından da tüm Japonya’da yayın yapan Fuji Televizyonu’nda yayınlanan bir anime serisine uyarlanmıştır. Animemiz Şeytan Meyvesi kullanıcısı Monkey D. Luffy isimli genç bir adamın, zaman içinde oluşturduğu tayfayla Grand Line’a açılıp One Piece’i bulma ve Korsanlar Kralı olma çabasını konu ediniyor.

Yazar: Eiiçiro Oda

Yayın Tarihi: 19 Temmuz 1997 – devam ediyor.

Bölüm Sayısı: 894+

3.Death Note

Konusu :

Death Note (デスノート Desu Nōto, Türkçe: Ölüm Defteri), Japonya’da Tsugumi Ooba tarafından yazılıp Takeshi Obata tarafından resimlenen bir mangadır. On yedi yaşındaki lise öğrencis Light Yagami’nin, bir şinigaminin düşürdüğü doğaüstü bir defteri (Ölüm Defteri) bulup kendini nasıl “Yeni Dünyanın efendisi” yaptığını anlatır.

Bölüm Sayısı: 37
Yayım Tarihi: 3/10/2006

Türler: Gizem, Okült Kurgu, Gerilim

4. Rick and Morty

Konusu :

Depresyonda, alkollü, ağzı bozuk, çılgın bir adam olan Sanchez, 2 sene sessiz kaldıktan sonra kızı Beth’in hayatına geri döner. Onu Jerry adında kabiliyetsiz, acınası bir adamla evli bulur ve çiftin 2 genç çocuğu vardır. En büyük kız Summer, okulda daha fazla arkadaş edinmek isteyen asi bir genç ve en küçük çocuk olan Tommy endişelidir, ayrıca sessiz ve tatlı bir çocuktur. Sanchez Tommy’i yardımcısı yapar ve onu komik çılgın boyutsal serüvenlere götürür, kötü Tommy’nin Sanchez’in delice, küfürlü ve dikkatsiz katkısı sebebiyle giderek daha sefil olmasına neden olur.
Yayın tarihi: 2 Aralık 2013 – devam ediyor…
Sezon sayısı: 3

5. South Park

Konusu :

Colorado’daki yerde 4. sınıf greyderlerinin 4 serüvenini seyrediyorsunuz. Eric Cartman, kaba, iğrenç, sadist, ırkçı, şişman çocuktur. Wendy Testaberger’i çok seven bir çocuk olan Stan Marsh, Cartman’ın Yahudi olduğu için seçtiği dindar Yahudi çocuk olan Kyle Brofloski ve Kenny, her bölümde ölen turuncu parka kapüşonlu çocuk. Elbette, çoğu zaman tuhaf bir şeyler olur ve genellikle Cartman’ın anüsüne bir çip yerleştiren uzaylılar da olur ve Michael Jackson mahalleye taşınır.
South Park, 1997 yılından itibaren yayınlanmakta olan ABD yapımı animasyon komedi dizisi. Yaratıcıları Trey Parker ve Matt Stone’dur. ABD’de Comedy Central kanalında oynamaktadır. En son 20. sezonu yayınlanmıştır.
İlk bölüm yayın tarihi: 13 Ağustos 1997
Sezon sayısı: 23
Bölüm sayısı: 301

6. The Simpsons

Konusu :

Bu, işlevsel olmayan bir ailenin antikalarıyla ilgili hareketli bir sitcom. Homer sağlıksız bira seven bir baba, Marge ise çalışkan ev kadını, sürekli 10 yaşındaki reşit olmayan Bart, Lisa ise 8 yaşındaki dehası ve sevimli olan Maggie, emzik seven sessiz bebek. Aile üyeleri politik olarak yanlış bir ailedir. Dizinin gözdesi Homer, nükleer enerji santralinde, bu güvenirliği sağlamak maksadıyla daha fazla çaba göstermekle gurur duymaktadır.
Yayın tarihi:17 Aralık 1989 (ABD)
Türler: Animasyon | Komedi

7. Captain Tsubasa

Konusu :

Ozora Tsubasa ismindeki genç fotbolu aşırı sevmektedir.Oldukça’da büyük bir hayali vardır.Bu hayali japonyayı , Dünya kupasın’da temsil etmektir. Çıktığı bu zorlu yol’da bir çok arkadaş edinecek , kendisi ile aynı hayalleri paylaşan bir çok kişi ile karşılaşacaktır. Eğlenceli ama bir o kadarda zor mücadaleler onu bekler. Anime Stüdyosu: David Production – Anime başlangıç tarihi: 03 Nisan 2018, Salı – Not: Daha önceki Serinin ( rnrnEfsane ) yeni’den yapımıdır.

İlk bölüm yayın tarihi: 13 Ekim 1983 

8. Dragon Ball

Konusu :

İlk olarak 1986 yılında yayınlanmaya başlayan Dragon Ball 153 bölüm sürmüştür. Bu seride hikayemiz Goku adında 12 yaşında bir çocuğun dövüş sanatları öğrenerek ve daha güçlü bir hale gelmeye çalışarak arkadaşlarıyla birlikte ejderha toplarını aramasını konu edinir. Ejderha topları içerisinde 1’den 7’ye kadar sayılarda yıldız bulunduran 7 adet bir toptur. Hepsi bir araya geldiğinde Shen Long çağırılarak istenilen bir dileği yerine getirebilir.
Özgün eser: Dragon Ball (1984–1995)
Yazar: Akira Toriyama

9. Naruto: Shippuden

Konusu :

Sasuke ve Naruto’nun ninja vadisindeki dövüşlerinin üstünden 3 yıl geçmiştir. Sakura yeni beşinci Hokage Tsunade tarafınden eğitim görmüş, Sasuke Orochimaru’nun deneyleri ile güçlenirken Naruto Jiraiya ile eğitiminden yeni dönmüştür. Bu sırada Akatsuki organizasyonu kuyrukluları ele geçirme planlarında daha da ilerlemişlerdir. Sasuke’nin yerini dolduran yeni üyeleri Sai ve yeni kaptanları Yamato ile birlikte Takım 7’nin amacı hala arkadaşları olarak gördükleri Sasuke’yi geri kazanmak ve Akatsuki’yi durdurmaktır. Seri Shippuuden ile birlikte daha karanlık ve ciddi bir tona bürünür.
Serinin dünyası ilk başta göze batmasa da bayağı ilginç. Ninjalar ve samuraylarla dolu eski tarihleri anımsatıyor fakat hastahanelerde ve devlet binalarında bilgisayar ve ileri teknolojiye rastlayabiliyorsunuz. Ülke kavramı fazla gelişmemiş, her beş “element” için bir ülke (Ateş, Su, Toprak, Rüzgar ve yıldırım) ve bu ülkelerin köyleri/kasabaları bulunmakta. Bu köylere de köy liderleri olan Kage’ler önderlik etmekte.
İlk bölüm yayın tarihi: 15 Şubat 2007
Son bölüm yayın tarihi: 23 Mart 2017
Bölüm Sayısı : 500

10. Attack on Titan

Konusu :

845 yılında geçiyor. Bundan tam 100 sene önce insanlık, nereden geldiği belli olmayan bir tehdit ile; devlerle karşılaşıyorlar. Bir anda dünyada beliren devler sadece insanları yemeye başlıyor. Bu orantısız güç karşısında insanlar sürekli yeniliyor ve insanoğlu hiç olmadığı kadar çaresiz hissediyor.

Hajime Isayama tarafından yazılan manganın (Japon çizgi roman) animasyon uyarlamasıdır. 20 dakikada toplam 25 bölümü vardır. Anime hikayesi, karakterleri, müziği ve harika animasyonlarıyla birçok yönden öne çıkıyor.

BONUS: Boruto

Boruto: Naruto Next Generations: Shinobi’nin hayatı değişmeye başlıyor. Yedinci Hokage Naruto Uzumaki’nin oğlu Boruto Uzumaki, ninjanın yollarını öğrenmek için Ninja Akademisi’ne kaydoldu. Şimdi, gizemli hikaye ortaya çıktıkça! Boruto hikayesi başlamak üzere ve Naruto’nun oğlunun hikayesiyle, serideki Naruto destanının devamı ile devam ediyor.

MulierLife

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

Is Sleeping Correctly Important? Improper Sleep has an impact on aging

Adequate and regular sleep is one of the measures to be taken in the fight…

21 hours ago

What is Christmas? Why And How Is It Celebrated?

Christmas, that is Christmas, preparations were made this year for Christmas, which is celebrated every…

21 hours ago

When Does SANTA CLAUS Come to the City? Who is this Santa?

Well, how many of us know that New Year's Eve has nothing to do with…

21 hours ago

Kylie Jenner and Kendall Jenner sisters fun video on TikTok

Kylie Jenner and Kendall Jenner have also taken over TikTok. This is the first time…

22 hours ago

Kylie Jenner 2020 Trending Bikinis

From Kim Kardashian and Kylie Jenner to Selena Gomez, Instagram's most popular bikini and swimsuit…

22 hours ago

When is the Mike Tyson match? Here is information about the match Mike Tyson Roy Jones

Mike Tyson returns to the ring after 15 years. He will be in the ring…

2 days ago