Categories: Agenda

En İyi Marvel Dizileri

Marvel sinematik evreni içerisindeki bir çok çizgi roman karakterinin kendine özgü hikayelerinin yer aldığı kaliteli marvel dizileri mevcut. En iyi marvel dizileri hangileri? Hangi karakterlerin marvel dizileri mevcut?

1.Daredevil

Hikaye New York’un Hell’s Kitchen bölgesinde geçiyor. Matt Murdock 9 yaşında radyoaktif bir kaza geçirir ve gözlerine radyoaktif bir madde dökülür. Geçirdiği kaza görme duyusunu kaybetmesine neden olur. Ancak hala etrafındaki her şeyin şeklini ve yerini rahatça tespit edebilmektedir. Başına gelen bu kaza diğer 4 duyusunun daha hassas ve güçlü olmasına neden olmuştur.

Yaptığı bir dövüş esnasında, kendine söyleneni yapmadığı için öldürülür. Artık Matt’in baş düşmanı, babasının ölümüne sebep olan Kingpin’dir. Bunun üzerine babasının intikamını almak isteyen Daredevil, gündüzleri avukat olarak adalet dağıtırken geceleri ise Daredevil olarak Hell’s Kitchen’da adaleti sağlamaya başlar. Kingpin’in aşkı, yaşamı ve Hell’s Kitchen üzerinde kurmak istediği egemenlik, Daredevil’in ortaya çıkmasıyla bozulacaktır.

En iyiden en kötüye orijinal Netflix Marvel dizileri listemizi tamamladık. Listede yer alan dizilerin bazıları tuttu bazıları ise sadece 2 sezon dayanabildi. Şimdilik Netflix’ten daha fazla Marvel dizisi görecek miyiz bilmiyoruz fakat bu ikonik devin işbirliğinin dizi sektöründe iddialı bir şekilde ilerlediği kesin. Eğer henüz bu dizileri izlemediyseniz zamanınız olduğunda bir bakmanızı tavsiye ederiz. Netflix-Marvel işbirliği sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. En İyi Marvel Dizisi!

IMDb:8,6
Cast: Charlie Cox, Deborah Ann Woll,Elden Henson,Vincent D’Onofrio,Royce Johnson,Geoffrey Cantor

2. The Punisher (2017-2020) – IMDB Puanı: 8,5

Frank Castle, Amerikan ordusunda görev yapan başarılı bir deniz piyadesidir. Çok iyi bir asker olduğu gibi aynı zamanda da bir aile babasıdır. Ve maalesef Frank, hiçbir adamın tatmaması gereken bir tecrübeyi tadar: Tüm ailesi kimliği belirsiz kişiler tarafından öldürülür! İşte, tam da bu noktada Frank Castle, ailesinin intikamını almak için tam bir ölüm makinesine dönüşür ve Punisher olarak anılmaya başlar. Ailesinin ölümünden sorumlu olduğunu düşündüğü herkesi teker teker bulup öldüren Frank, ismini değiştirerek emeklilik hayatını yaşamaya başlar. Fakat bu çok uzun sürmeyecektir ve zaman geçtikçe yaşanacak gelişmeler Punisher’ın sahalara dönmesine zemin hazırlayacaktır.

Aktörler(Cast): Jon Bernthal,Amber Rose Revah,Ben Barnes,Jason R. Moore,Ebon Moss-Bachrach, Floriana Lima

3. Luke Cage 2016-2018 IMDb 7,3

Hapishanede geçirdiği günlerde üzerinde uygulanan deneyler sonucu Luke Cage, her türlü darbeye ve sıcaklığa karşı dayanıklı bir deri, iyileşme yeteneği ile süper insan gücüne sahip bir karakterdir. Yaşadığı olaylardan sonra Harlem’e taşınır ve kahramanlık işlerinden uzak durmaya çalışır. İki işte çalışarak kirasını ödemeye, normal bir hayat sürdürmeye çalışırken Harlem’de bela yine onu bulur.

“Marvel’s Luke Cage, Cheo Hodari Coker tarafından Netflix için aynı adlı Marvel Comics karakterine dayanarak geliştirilen Amerikan web dizisi. Marvel Sinema Evreni’nde geçen Daredevil ve Jessica Jones ile devamlılık sergileyen Luke Cage, 2017’de ekrana gelen mini dizi The Defenders öncesi yayınlanan üçüncü dizidir.”

Oyuncular(Cast): Mike Colter,Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard,Justin Swain,Sean Ringgold, Mustafa Shakir

4. Jessica Jones TV DİZİSİ IMDb: 8,0

Jessica Jones, New York’ta kendi halinde özel dedektiflik yaparken geçmişi ve başına gelenler onu takip eder. Jessica Jones ise karşısındaki kötülükle savaşırken içinde sakladığı yetenekler bir bir yüz üstüne çıkacaktır.

Kadrodaki bir başka isim ise kötü adam Killgrave olarak karşımıza çıkacak olan, Doctor Who adlı diziden yakından tanıdığımız David Tennant. David Tennant ayrıca Doctor Who evreninden Marvel evrenine geçen dördüncü oyuncu. Christopher Eccleston, Jenna Coleman ve Karen Gillan’ı daha önce Marvel yapımlarında izlemiştik.

Yolda giderken radyoaktif kimyasallar taşıyan bir askeri araç konvoyuna çarparak kaza yapınca Jessica, komaya girer ve ailesi ölür. Jessica, aylarca komada kalır. Ta ki Fantastik Dörtlü’nün Galactus’la yaptığı savaşa kadar. Galactus’un getirdiği kozmik ışınlar radyasyonla birleşerek Jessica’yı komadan uyandırır. Normal hayatına devam eden Jessica, süper güçleri olduğunu fark edecektir. Bu olaydan sonra süper kahraman olmaya karar verir ve kötülükle savaşmaya başlar. Asıl savaşını ise Zebediah Killgrave yani Purple Man’e karşı verecektir.

Jessica Jones (Cast): Krysten Ritter,Rachael Taylor,Eka Darville,Carrie-Anne Moss

5- Agent Carter (2015-2016) – IMDB Puanı: 7,9

Hayatının aşkı Steve Rogers’ı kaybettikten sonra bekar bir kadın olarak yaşayan genç ve güzel ajan Peggy Carter, gizli örgüt için çalışmaya ve Howard Stark için bazı özel görevlere katılmaya devam etmektedir. Marvel evreninde geçecek dizi, Captain America filmlerinin spin-off’u olma özelliği taşıyor.

Marvel dizileri arasında kısa süreli yayın hayatı içerisinde oldukça fazla beğenilen dizilerden bir tanesi. Özellikle “agent carter” tv dizisi IMDb ve bir çok film ve dizi değerlendirme platformu içerisinde yüksek beğenilere sahip. Marvel en iyi dizilerinden bir tanesi ve tek sezonu ile birlikte akıcı bir dizi olmayı başarıyor.

Agent Carter (Cast): Hayley Atwell,James D’Arcy,Enver Gjokaj,Chad Michael Murray,Wynn Everett,Reggie Austin, Bridget Regan,Lesley Boone

MulierLife

Element - Mulierlife News Editor, Magazine, popular people, Researcher author.

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

Maverick Carter net worth changing rapidly (hopeful for 2021)

40 Year Old Maverick Carter Net Worth? Maverick Carter Total Assets? Maverick Carter's role in…

19 hours ago

Miley Cyrus’ sister Noah Cyrus censored her genitals

Singer Noah Cyrus, who took the stage in a transparent outfit, revolted Singer Noah Cyrus,…

19 hours ago

Sports announcer Diletta Leotta’s secret secret revealed

Sports announcer Diletta Leotta revealed her secret via social media sharing Diletta Leotta, the Italian…

20 hours ago

Anna Falchi celebrated her team’s victory naked

48-year-old Italian player Anna Falchi celebrates Lazio football team's win It blew the minds of…

2 days ago

Lizzie Cundy put the mask on her breasts instead of her face

Lizzie Cundy put the mask on her breasts, not her mouth! TV star Lizzie Cundy,…

2 days ago

Hot photo of American singer Nicole Scherzinger was on the agenda

Hot photo of 42-year-old Nicole Scherzinger enjoying in the sauna 42-year-old singer Nicole Scherzinger, enjoying…

2 days ago