Categories: Agenda

George Lucas Kimdir? Star Wars Efsanesi Biyografisi

George Walton Lucas Jr., 14 Mayıs 1944 tarihinde Kaliforniya’nın Modesto kentinde, Ellinore ve George Sr. çiftinin ilk ve tek oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Ailenin etnik kökenleri Avrupa’ya dayanmaktadır. Ünlü yönetmen kariyerinin ilerki yıllarında bu kültürden etkilenip filmlerine de yansıtacaktır.

George Lucas kimdir?

Film hayranlığından çok önce araba ve motor yarışlarına merak salan Lucas, okuldan sonra boş bulduğu her dakikayı pistlerde yarışarak ya da garajlarda araba mekaniğini öğrenerek geçirdi. 12 Haziran 1962 gününe kadar araba yarışı kariyeri için çabalayan Lucas, o gün geçirdiği kazayla ölümden dönünce, bir daha yarış arabasına binemedi.

Yarış kariyerine ilgisini kaybetti ve Modesto Koleji’nde antropoloji, sosyoloji ve edebiyat alanında dersler aldı. Burada arkadaşlarıyla birlikte 8 mm kameralarla kısa filmler ve araba yarışlarını çekmeye başladı.

Burada daha sonradan beraber üne kavuşacağı Steven Spielberg’le arkadaş oldu. ‘Deneysel’ yönetmenlerden ilham alarak filmlerinde ışık, renk, hareket, zaman ve mekân düzlemlerini bükebileceğini gördü. Doğal ve gerçekçi bir anlatımın dışına çıkarak sinemada daha dinamik ve özgün bir ses olma yolunda adımlar attı.

1967’de güzel sanatlar diploması ile mezun olan Lucas, Hava Kuvvetleri’ne katılmaya çalıştı. Ancak birikmiş hız cezaları sabıkasına yazıldığı için alınmadı. Daha sonra Vietnam’da savaşmak için orduya alındı fakat yapılan muayeneler sonucunda diyabetik olduğu görüldü ve ordudan çıkartıldı.

(saf sinema) olarak adlandırılan Fransız akımının tutkunu oldu. Olay örgüsü, karakterleri, motivasyonu ve de bazen diyaloğu olmayan filmler izledi. Bu tekniği benimseyen George Lucas, hikâyeden çok görsel olarak montaj, kamera hareketleri ve teknikleriyle izleyicilerde duygu yaratmayı tercih etti. Filmlere şiir gözüyle baktı ve kendisine ‘yönetmen’ değil, ‘film yaratıcısı’ denmesini istedi. Kariyerinin devamında filmin hikayesini görsel öğelerden daha önemsiz sayması eleştirmenler ve hayranları tarafından da eleştirilecekti. Donanmanın deniz kolunda filme meraklı askerlere görüntü yönetmenliği ve belgesel yapımı alanlarında ders veren Lucas, öğretmenliğe devam ederken Electronic Labyrinth: THX 1138 4EB adlı bir kısa film çekti. Filmle Ulusal Öğrenci Film Festivali’nde birincilik ödülü alan Lucas, bunun üstüne Warner Bros.tarafından burs/staj da kazandı.

Kendi Şirketini Kuruşu

THX 1138 gişede büyük bir başarısızlık gösterdikten sonra, Lucas kendi şirketini kurup kendi istediği filmleri kendi tarzında yapmaya karar verdi. Lucasfilm adıyla şirketini açıp American Graffiti adında ikinci uzun metraj filmini çekti.

1973 yapımı film, Modesto Kaliforniya’da birkaç liseli gencin maceralarını anlatıyordu. Film, Lucas’ın ilk filmi olan bilim-kurgu, deneysel ve düşündürücü THX 1138’in tam tersi bir şekilde onun için kişiseldi. Gençlere hitap eden film gişede çok başarılı oldu.

Star Wars

Bir sonraki filmi için küçükken hep televizyonda izlediği fantastik dizi Flash Gordon’ı beyaz perdeye uyarlamak istedi. Dizinin telif hakkını alamayınca kendi fantastik hikayesini yazmaya karar verdi. Bu ütopik bilim-kurgu hikayesine Adventures of Luke Starkiller, as taken from the Journal of the Whills, Saga I: The Star Wars adını verdi. Bir önceki filminde stüdyoya para kazandırıp başarı sağlamasına rağmen hiçbir stüdyo filmi çekmeye yanaşmıyordu. Çoğu stüdyodan ‘kimse böyle bir filmi çekmeyecek’ yorumunu duyan Lucas, son olarak 20th Century Fox’un kapısını çaldı.

American Graffiti’nin büyük hayranı olan yapımcı Alan Ladd Jr.’ın ilgisini çeken proje, 11 milyon bütçe verilerek Lucas’ın ellerine bırakıldı. Lucas’ın senaryosuna ilgi gösteren tek yapımcı olan Ladd, Lucas’a tek notu olarak ‘adının uzun olduğunu ve kısaltması gerektiğini’ söyledi. Lucas, senaryonun üstündeki uzun başlığın üstünü bir kalemle çizdi ve sayfaya büyük harflerle sinema tarihini kökünden değiştirecek iki kelime yazdı: Star Wars (Yıldız Savaşları).

Kimsenin başarılı olacağı gözle bakmadığı film, kısa bir reklam sezonundan sonra 25 Mayıs 1977’de vizyona girdi. Jaws’ı geçerek 775 milyon dolar (şu an 1,3 milyar dolara eş değer) hasılat yaparak gelmiş geçmiş en başarılı film ünvanını aldı. Film, Lucas’ın önceki filmlerindeki kişisel motifler ve deneysel film yapımını birleştirerek teknik anlamda sinemada yeni bir çığır açtı. Başında filmin arka hikayesini açıklayan yazılarla, ‘Force’, ‘Jedi’ ve ‘Sith’ gibi terimleri sözlüğe kazandırmasıyla, izleyenlerin hayal gücünü zorlayacak boyutlarda evrenler ve karakterler yaratmasıyla Lucas, hem kendi dünyasını yarattı, hem de izleyenlerin bu dünyayı benimsemesini sağladı.

Star Wars ile Aldığı Ödüller

11 dalda Oscar adaylığından 7 ödülle ayrılan film, ‘çocukça’ olarak nitelendirilen bilim-kurgu/fantezi türünü de tekrardan ait olduğu yere koydu. Hatta ‘space opera’ (uzay operası) denilen bir alt tür yarattı. Lucas, En İyi Yönetmen ve film En İyi Film dallarında aday olurken; Lucas’ın eşi En İyi Editör ve Lucas’la her filminde iş birliği yapacak olan John Williams En İyi Orijinal Film Müziği Oscarlar’ını evlerine götürdü.

George Lucas ve ‘Cinéma Pur’

‘Cinéma Pur’ (saf sinema) olarak adlandırılan Fransız akımının tutkunu oldu. Olay örgüsü, karakterleri, motivasyonu ve de bazen diyaloğu olmayan filmler izledi. Bu tekniği benimseyen George Lucas, hikâyeden çok görsel olarak montaj, kamera hareketleri ve teknikleriyle izleyicilerde duygu yaratmayı tercih etti.

Filmlere şiir gözüyle baktı ve kendisine ‘yönetmen’ değil, ‘film yaratıcısı’ denmesini istedi. Kariyerinin devamında filmin hikayesini görsel öğelerden daha önemsiz sayması eleştirmenler ve hayranları tarafından da eleştirilecekti.

Donanmanın deniz kolunda filme meraklı askerlere görüntü yönetmenliği ve belgesel yapımı alanlarında ders veren Lucas, öğretmenliğe devam ederken Electronic Labyrinth: THX 1138 4EB adlı bir kısa film çekti. Filmle Ulusal Öğrenci Film Festivali’nde birincilik ödülü alan Lucas, bunun üstüne Warner Bros. tarafından burs/staj da kazandı.

Pixar Şirketi:

Bu akıl almaz hasılattan sonra animasyon stüdyosu Pixar’ı kurdu. Lucasfilm’in alt bölümlerinden biri olan stüdyo Young Sherlock Holmes (Genç Sherlock Holmes) ve Star Trek II: The Wrath of Khan (Uzay Yolu II: Han’ın Gazabı) filmlerinin özel efektlerini yaptı. Yapım şirketi, kuruluşundan yedi yıl sonra 1986’da Apple kurucusu Steve Jobs tarafından 5 milyon dolara satın alındı. Lucas gözünü ses sistemlerine dikti. Filmden hemen sonra aldığı araziye yaklaşık 100 milyon dolar tutarında bir ev dikti. Burayı özel efekt ve ses sistemlerini geliştirmek için kullanan Lucas, bu gizli yere Skywalker Ranch adını verdi. Ses efektleri için THX ve özel efektler için Industrial Light & Magic adında şirketler kuran Lucas, bu yatırımlarını günümüze kadar aktif bir şekilde gelmiştir.

İlk filmin bütün beklentileri aşan başarısından sonra hemen devam filmi çalışmalarına başlayan George Lucas, James Bond serisinde olduğu gibi her filmi farklı bir yönetmene emanet etmenin her filmde taze ve yeni bir bakış açısı yaratacağını söyledi. Projeyi sadece yazar ve yapımcı olarak takip etti ve filmin yönetmen koltuğunu genç Irvin Kershner’a bıraktı. Kershner teklife şaşırıp Lucas’a: ‘Neden ben?’ sorusunu sordu. Lucas’ın yanıtı: ‘Sen Hollywood değilsin.’ oldu. Lucas’ın sette bir yapımcıdan daha çok yönetmen olarak rol aldığı haberleri çıksa da film Kershner’in yönetmenliği altında, 1980 tarihinde, yine mayıs ayında The Empire Strikes Back (İmparatorun Dönüşü) adı altında vizyona girdi.

Üçlemeden sonra bu film ‘en karanlık’ ve ‘en iyi hikâyeye sahip’ olanı olduğu konuşuldu. Filmde, Sith Lordu Darth Vader ve Jedi çırağı olan Luke Skywalker’ın arasındaki ilişki de açıklandı. Lucas filmi izleyenlerin bu sürpriz hikâye noktasını paylaşmamalarını ve izlemek isteyenler için bunu bozmamalarını istedi. Bir fenomen haline gelen film serisi, kitaplar, kutu ve kart oyunları, oyuncaklar, havlular, çoraplar ve benzeri her yere yayıldı. Popüler kültürün içine dahil olmadı; popüler kültürü yarattı. Herkesin aklına ‘lightsaber’ (ışın kılıcı) ve onun çıkardığı ses efektlerini kazıdı. Film, başlı başına bir teknik başyapıtı oldu.

Üç sene sonra Lawrence Kasdan ile senaryosunu yazdığı Return of the Jedi (Jedi’ın Dönüşü) 1983’ün tekrardan mayıs ayında vizyona girdi. Seriyi bu üçüncü filmle toparlayan Lucas, filmin yönetmen koltuğunu yine bilinmeyen bir isim olan Richard Marquand’a emanet etti. Filmin ikinci yarısı, serinin önceki filmlerinin karanlık tonuna uymadığı için eleştirildi. Bu serinin mutlu, neşeli ve risk almamış bir şekilde tamamlanmış olması bazı film eleştirmenleri arasında olumsuz yorumlar aldı. Üçlemeden sonra George Lucas, Star Wars için planını açıkladı. Bu seriyi 12 film olarak devam ettirmek istediğini söyledi ve bu üçlemenin hikâyenin başı değil, ortası olduğunu vurguladı.

Indiana Jones

Devam filmleri arasında başarılı yönetmen arkadaşı Spielberg için bir arkeoloğun maceralarını anlatan bir hikâye geliştirdi. Indiana Jones adını verdiği karakterin ilk serüveni olan 1981 yapımı.Kutsal Hazine Avcıları vizyona girdi. Indiana Jones karakteri için American Graffiti’de küçük bir rolü olan ve Star Wars’ta Han Solo karakterini canlandırarak Hollywood listelerinin üstüne oturan Harrison Ford’u seçti

Star Wars’tan sonra başarılı bir seriye daha imza atan Lucas, 90’ların sonuna kadar sadece yapımcılıkla uğraştı. Sırasıyla olmak üzere 1984’te Kamçılı Adam, Son Macera filmlerini yapıp bu üçlemeyi de kapattığını açıkladı. Fakat 2008’de bu seriye geri dönüp çoğu eleştirmen ve hayrandan tepkiler alacaktı.

1987’de eşiyle boşanma anlaşmasından sonra servetinin büyük bir bölümünü kaybeden Lucas, 12 filmlik seri planlarını iptal ettiğini açıkladı. Fakat yıllar geçtikçe etrafında Star Wars’un popülerliğini ve hala bu seriyi önemseyen insanlar olduğunu gördüktekten sonra 93’te bir üçleme daha yapıp bu film serisini bir ‘saga’ya dönüştüreceğini açıkladı.

Darth Vader yani Luke Skywalker’ın babası Anakin’in hikayesini inceleyeceğini söyleyen Lucas, çalışmalara başşadı. 1997’de ilk filmin 20. yıl dönümünü kutlamak için orijinal üçlemede özel efekt ağırlıklı değişiklikler yapıp ‘Special Edition’ adı altında piyasaya sürdü. İlk üçlemenin adlarını da serinin ortası düşüncesine uyması için değiştirdi.

Yeni Üçleme

1999 yılında yeni üçlemenin ilk filmi olan Star Wars:Yıldız Savaşları Bölüm I: Gizli Tehlike vizyona girdi. 1983 yılından beri yeni bir Star Wars filmi için yanıp tutuşan hayranlar dünya genelinde filmi herkesten önce izleyebilmek için bilet izdihamı yarattı. Çoğu sinema salonlarının önünde kamp kurup günlerce orada yatan hayranlar bu epik uzay operasının yeni filmine kavuştuktan sonra hayal kırıklıklarını sesli bir şekilde dile getirdiler.

Filmden sonra bu beklentilerini içten içe karşıladıklarına kendilerini inandıran hayranlar, zaman geçtikçe filmin ne kadar zayıf olduğunu gördüler. Boş hikayesi, karışık ve sıkıcı olay örgüsü, beğenilmeyen anlamsız karakterler ve çocuklar için yapıldığı belli olan sahneler yüzünden eleştirilere maruz kaldı.

buna rağmen üçlemenin diğer iki filmini de kendisinin yazıp yöneteceğini söyleyen George Lucas . Yıllardır beklenen ilk Star Wars filminin hayal kırıklığı yaratması sonrasında gelecek filmlerin hasılatları da git gide alçalacaktı. Kendi başlarına bakıldığında başarılı olarak adlandırılsa da filmler, ‘bir Star Wars filmi’ gözüyle bakıldığında hem gişede hem de film sitelerinde aldığı tepkilerle hayal kırıklığına uğratacaktı.

2002’de Star Wars: Yıldız Savaşları Bölüm II: Klonların Saldırısı. adıyla serinin ikinci, kronolojik olarak beşinci filmi vizyona girdi. Kendi yazdığı versiyondan sonra senaryoyu parlatması için Jonathan Hales’e veren Lucas, film hakkında eleştiriler geldikten sonra bu kararından pişman olacaktı. Film, Anakin’in çocukluktan çıkıp gençliğe girmesini, bu sırada Padme ile aşkını ve yavaşça ‘karanlık taraf’a çekilişini anlatıyodu.

2005 yılında yeni üçlemenin son filmi olan Star Wars:Yıldız Savaşları Bölüm III: Sith’in İntikamı vizyona girdi. Film, Anakin’in tamamen karanlık tarafına geçişini anlattı. Film eleştirmenler ve hayranların büyük bir çoğunluğu tarafından beğenildi. Yeni üçlemenin en iyi filmi olarak görülen Revenge of the Sith, hikâye noktaları, olay örgüsü, aksiyon sahneleri, John Williams’ın her zamanki muhteşem müziği ve tekrardan Ewan McGregor’un performansıyla övgüler aldı.

Dünya genelinde 848 milyon dolar hasılat yapan filme, dönemin en ünlü film eleştirmeni Roger Ebert tarafından 4 üzerinden 3.5 verilmiştir. Ebert yazısında şöyle diyor:

2003 – 2005 yılları arasında Cartoon Network kanalında Star Wars: Yıldız Savaşları: Klon Savaşları adında animasyon dizinin yapımcılığını yaptı.

 

2008’de ise Jeff Nathanson ile Indiana Jones filmlerine geri dönüp serinin dördüncü filmi olan Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı) yazdı. Spielberg tekrardan yönetmen koltuğuna otursa da film yorumcular ve hayranlar tarafından topa tutuldu.

Aksiyon sahneleri ve dönem kostümlerinin tasarımlarının beğenilmesine rağmen filmin karışık ve anlamsız hikayesi, uyumsuz temposu ve özel efektlerin ağırlıklı olması eleştirilere maruz kaldı. Bu seriye böyle bir filmle bitirmek istemeyen ikili 2020 yılında Harrison Ford ile birlikte beşinci filmi çekeceklerini açıkladı. Filme hikâye veya senaryo bakımından katkıda bulunmayacak Lucas, sadece danışman yapımcı olarak filmde görev alacak.

2012 senesinin ocak ayında büyük bütçeli Hollywood filmlerini yapmayacağını açıklayan George Lucas, küçük ve bağımsız filmlere geri dönmek istediğini belirtti. Senenin sonunda Lucasfilm şirketini 4.060.000.000 dolar karşılığında Disney’e satan Lucas, şirketinin başkanlığından da ayrıldı. Başkanlık koltuğuna önceden yönetmen arkadaşı Spielberg ile çoğu filminin yapımcılığına yapmış Kathleen Kennedy geçti. Şirket yeni yönetim altında yeni Star Wars filmleri yapacaklarını açıkladı.

2015’te sürpriz bir hareketle bir animasyon filmin hikayesini yazıp Skywalker Ranch’te filmi gerçekleştirerek yapımcılığını yaptı. Kariyerindeki ilk ve tek müzikali olan Strange Magic (Tuhaf Bir Sihir), kariyerindeki son filmler gibi eleştirmenler ve hayranlardan olumlu yorumlar almadı.

Filmleri

Yıldız Savaşları

Yıldız Savaşları’nda, Yıldız Kruvazörü Diplomatik görevle yolalan Korvet’i kıstıracaktır. Bu küçük gemide Senato üyesi olan ancak asilerle işbirliği içinde de bulunan, Eski Cumhuriyet’in savunucularından Prenses Leia da bulunmaktadır. İmparatorluk gemisinde ise hem Leia’yı hem de asi casusların kaçırmış olduğu ‘Ölüm Yıldızı’nın planlarını geri isteyen kötü Lord Vader yeralmaktadır. Sevimli droid R2-D2 ve ortağı C3-PO ise Tatooine gezegeninde, tesadüfler eseri Luke Skywalker isimli genç pilot adayına satılırlar. Droidlerin amacı yüklü olan mesajı Obi Wan Kenobi isimli yaşlı bir keşişe iletmektir. Macera hız kesmeden devam edecek, bilahare Lucas kuşaklar boyunca sinemaseverlerin gönlünde taht kuracaktır.

Yıldız Savaşları: Bölüm III – Sith’in İntikamı

Kahraman ve bilge Jedi’ler fazlasıyla uzayan savaştan dolayı oldukça yorgundur. Asıl sorun ise savaşı bahane göstererek demokrasiyi gözardı eden şansölyenin gizli planlarıdır. Artık klon savaşlarındaki son dönemeçtir ve acımasız komutan Grievious başkentte tozu dumana katmaktadır. Palpatine’i rehin alarak kaçmaya koyulan Grevious, Obi-Wan Kenobi ve genç Anakin Skywalker tarafından takip edilecektir.
Öte yandan Anakin Skywalker’ın tek derdi bu durum da değildir. Anakin, büyük Jedi ustalarından beklediği ilgi ve saygıyı göremediğini düşünüp hırslanmaktadır.

Yıldız Savaşları: Bölüm II – Klonlar’ın Saldırısı

Açgözlü Ticaret Federasyonunun Naboo’ya karşı giriştiği işgalin yenilgiyle sonuçlanmasının üzerinden 10 sene geçmiştir. İlk filmde 9 yaşında karşılaştığımız Anakin Skywalker artık 19 yaşındadır ve Obi Wan’ın gözetimi altında Jedi Eğitimini sürdürmektedir.

Naboo Kraliçesi Padme Amidala ise, görevini halefi Jamillia’ya devretmiş ve bir senatör olarak Naboo’yu Galaktik Senatoda temsil etmeye başlamıştır.

Bu sırada Galaksi yine büyük bir savaşın eşiğine gelmiştir. Jedi düzenini kendi isteğiyle terkeden eski Jedi Ustası Count Dooku, gizlice Darth Sidious’la çalışmaya başlayarak Ayrılıkçılar grubunun başına geçmiştir ve galakside huzursuzluk yaratmaktadır. Yüce Başkan Palpatine, kötü gidişe dur demek için bir klon ordusu hazırlama önerisini getirir ve Senatoda oylamaya sunar. Oylamaya katılmak üzere Coruscant’a gelen Senatör Amidala, bir suikast girişiminden kılpayı kurtulur. Bunun üzerine Palpatine, Obi Wan ve Anakin Skywalker’ı Amidala’yı korumakla görevlendirir.

Bu arada Anakin ve Amidala arasındaki ilişki gittikçe gelişmektedir. Naboo’da Amidala’nın ailesinin yanında geçirdikleri bir kaç gün içinde birbirlerine aşık olduklarını

Star Wars: Bölüm I – Gizli Tehlike

Genç Luke Skywalker’ın içindeki gücü keşfedip galaksinin zalim imparatoruna başkaldırmasına henüz on yıllar vardır. Hatta Luke henüz doğmamıştır. Barış içindeki galakside Cumhuriyet hüküm sürmektedir.Barışçıl bir gezegen olan Naboo, iyi yürekli genç Kraliçe Amidala tarafından yönetilmektedir. Gizli Sith Lordu ve onun şampiyonu Darth Maul’un maşası olan Ticaret Federasyonu, barışı sarsacak girişimler ve adil olmayan müzakere taktikleriyle Amidala’yı köşeye sıkıştırmaktadır. Jedi şövalyesi Qui-Gon Jinn ve çömezi Obi-Wan Kenobi durumu incelemek için Naboo’ya gönderilirler.Jedi’lar giderek derinleşen komployu keşfederken 9 yaşındaki Anakin’le tanışırlar. Küçük çocuğun mekaniğe karşı müthiş bir yeteneği ve şeytani bir zekası vardır. Jar Jar Binks isimli geveze ve kurbağamsı mahluğun da dostluğunu edinerek büyüyen uyumsuz grup, bir yandan Federasyonun robot ordularına karşı Amida’lanın yardımına koşarken, öte yandan da Darth Maul’la yüzleşmek zorunda kalacaktır. Galakside bir şeyler, geri dönmemek üzere değişmeye başlamıştır…Bizleri orijinal Yıldız Savaşları üçlemesinin kökenlerine götürmek için on yıllarca bekleyen George Lucas, efsaneye iyi bir başlangıç yapıyor ve o zamana dek görülmemiş görkemde bilim kurgu dünyaları yaratıyor. Yine de serinin hayranları, orijinal üçlemedeki epik havanın daha hafif ve mizahi bir tonla değiştirilmiş olmasından pek hoşnut değiller

THX 1138

25. yüzyıla hoşgeldiniz. İnsanların sadece kod ve sayılarla tanımlandığı, duygulardan arındırılıp yeraltında robot gibi yaşatıldığı bir çağdayız. Devletin bir tür uyuşturucu madde vererek insanlığını yokettiği vatandaşlardan birisi de, fabrika işçisi THX 1138’dir. THX, bir kadın olan ev arkadaşı LUH 3417 ile birlikte yaşamaktadır. Elbette bir bitki gibi süren hayatlarında herhangi bir yakınlaşma olması mümkün değildir. Genç kadın her ikisinin de ilaçlarını almasına engel olduğunda değişim başlar.Artık onlar sadece bir sayıdan oluşan robotlar değil, derin bir aşkı paylaşan sevgililerdir. Elbette bunu hayatı gizli sürdürmek zorundadırlar. Ama bir ispiyonlama sonucu durumu farkeden devlet bu kanundışı duruma el koyar. Sevgililer hapse atılır. Bir firar denemesi esnasında ise LUH ölür. Ölüme mahkum edilen THX ise kaçmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

Gençlik Yılları

Bir grup lise öğrencisi, okuldan mezun olmadan önce birlikte son bir keyifli gece geçirmek isterler. Sokakta araba ile dolaşırlar. İçlerinden Curt ile Steve için ertesi gün yeni hayatları olan üniversite sürecinin başlangıcıdır. Aslında Curt, üniversiteye gitmek konusunda kararsızdır. Steve ise gitmenin yapılacak en iyi iş olduğuna arkadaşını ikna etmeye çalışır. Steve’in kız arkadaşı Laurie de sevgilisinin gidecek olmasından yana mutsuzdur. John ekibin daha yaşlı, yarış meraklısı ve otomobil çılgını üyesidir. Sürekli birileri çıkıp onu yarışmak için tahrik etmektedir. Bu kez karşısına, 55 Chevy’siyle Bob Falfa çıkar.Terry grubun zeki ama tuhaf ve ezik elemanıdır. Steve gittikten sonra bakması için ona arabasının anahtarlarını verince Vespa motorundan kurtulacaktır.

MulierLife

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

Internet’s Cutest Girls Pokimane Net Worth, no makeup Trends

Imane Anys or her online pseudonym Pokimane is a Moroccan-born Canadian internet personality. Anys, a…

2 hours ago

Fun video with Jimmy Fallon, a parody of Taylor Swift’s ‘Folklore’

Jimmy Fallon amusingly imitating Taylor Swift's 'Folklore' in a parody documentary. Jimmy Fallon is making…

3 hours ago

Alex Baxter was mocked on social media

Australian model Alex Baxter climbed onto the lakeside cliff for the sake of posing. The…

4 hours ago

Alexis Sharkey found dead and naked

The social media phenomenon Alexis Sharkey, who has been sought as missing for days, was…

4 hours ago

Russian model Lilia Sudakova killed her husband

The famous model stabbed her husband, who came home with another woman, in the heart.…

4 hours ago

Jennifer Lopez is totally sexy but zero botox

The apparently imperishable whiz Jennifer Lopez discloses that preceding the dispatch of her JLo Beauty…

4 hours ago