Categories: Agenda

Hususî evlatlara sefalı etkinlikler

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitim sürecinde şahsi evlatlar için yenilikçi ve özgün bir öğrenme aracını tasarrufa sundu. Kişisel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Umumî Müdüriyeti, tüm talebelerle birlikte şahsi evlatlarımızın da hanede aileleriyle birlikte uygulayabilecekleri sefalı ve öğretici aktiflikleri kapsayan bir takvim hazırladı. “Özel Evlatlarımızla Sefalı Etkinlikler Takvimi (ÖÇEET)”nin 1. cildi “orgm.meb.gov.tr” adresindeki elektronik kütüphanede yanını aldı.

‘ÖZEL EĞİTİMDE FARKINDALIK AMAÇLIYORUZ’

Kişisel evlatlara varlıklı öğrenme ve öğretme süreçleri oluşturarak eğitime iştirak ve erişimlerini artırmayı hedeflediklerini belirten Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, topluluğun her kısmında şahsi eğitim konusunda malumat ve farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi. “Özel evlatlarımızın eğitimden en üst seviyede yararlanmalarını sağlamak gayesiyle üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” diyen Bakan Selçuk laflarına şöyle devam etti:

“Öğrencilerimizin yaparak, yaşayarak, kalıcı ve kolay öğrenmelerini sağlayan, yenilikçi, özgün ve işlevsel etkinlikler, kişisel eğitim yerinin olmazsa olmaz bir kesimi. İçinde bulunduğumuz uzaktan eğitim sürecinde kişisel evlatlarımız için EBA TV yayınlarına ek olarak “Özelim Eğitimdeyim” isimli bir mobil pratik paylaştık. Ve pratik, bir hafta üzere kısa bir vadede 110 bin kişi tarafından indirildi. Burada sunduğumuz günlük hayat, matematik, hayat malumatı, çevre beceriler üzere yerlerdeki eğitim medyalarını ailelerimiz ve şahsi evlatlarımız çok sevdi. Artık sefalı yeni etkinliklerle onların önündeyiz. Takvimdeki aktiflikleri tüm evlatlarımız yapabilirler. Meskenlerde olduğumuz süreçte ailelerle birlikte, mektepler açılınca ise daima birlikte eğlenerek öğreneceğiz.”

500 AKTIFLIK BİR ARADA

ÖÇEET’te kişisel eğitime gereksinim duyan evlatları bilişsel, duyuşsal, muhabere, motor ve günlük ömür becerileri üzere mevzularda destekleyen ve eğlendirerek öğrenmelerini sağlayan 500 aktiflik bulunuyor. Takvim, “Yarışma, Bilmece, Sanat Aktifliği, Müzik Saati, Mutfak Aktifliği, Oyun, Muhabere, Deney, Fizikî Aktivite, Günlük Hayat ve Günü Değerlendirme” kısımlarından oluşuyor. ÖÇEET’de başkaca, her gün için bu sahalara yönelik kazanım odaklı, öğretici ve bir o kadar da sefalı 10 aktiflik mahal alıyor.

HUSUSÎ EVLATLAR İÇİN SEFALI ETKİNLİKLER TAKVİMİ’NE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

MulierLife

Element - Mulierlife News Editor, Magazine, popular people, Researcher author.

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

Prince Harry and Meghan Markle’s request for court adjournment

Accepting Meghan Markle's request to adjourn Prince Harry and Meghan Markle's request for a postponement…

14 hours ago

Scarlett Johansson Marries Colin Jost (Most Valuable Female Actor Has Been Married 3 Times)

Scarlett Johansson married comedian Colin Jost Famous American actress Scarlett Johansson married her fiance comedian…

14 hours ago

Kendall Jenner stands out with her hottest bikini photos

American model Kendall Jenner, bikini photos drove fans crazy American model Kendall Jenner shared her…

1 day ago

Famous model Brenda Patea is pregnant from German tennis player Alexander Zverev

Famous model Brenda Patea announced that she was pregnant from German tennis player Alexander Zverev.…

2 days ago

Gwen Stefani and Blake Shelton engaged

Gwen Stefani and Blake Shelton are engaged! Happy news came from the famous couple of…

2 days ago

R. Kelly, who carried out the Latin attack, convicted of two murders

Google search logs lead R. Kelly partner to be arrested for arson CHICAGO (CelebrityAccess) —…

3 days ago