Categories: Agenda

İstanbul Kırmızısı Konusu Ne? İstanbul Kırmızısı Filmi Oyuncuları Kim?

İstanbul Kırmızısı filmi nerede çekildi? Bu akşam Tv8 ekranlarında yayınlanan İstanbul Kırmızısı filmi seyirciler tarafından ilgiyle araştırılmaya başlandı. 28 Mayıs 2020 perşembe akşamı  Ödüllü yönetmen Ferzan Özpetek’in yönetmen koltuğunda oturduğu; Tuba Büyüküstün, Halit Ergenç, Mehmet Günsür, Nejat İşler ve Zerrin Tekindor gibi isimlerin rol aldığı İstanbul Kırmızısı filmi konusu ve oyuncuları kimler?

İstanbul Kırmızısı Konusu Ne?

Orhan travmatik bir kayıptan sonra her şeyini kaybetmiş ve vahşi bir yaşama yönelmiş eski bir yazardır. Her şeyi bırakarak Londra’ya yerleşir ve editör olarak çalışmaya başlar. Yıllar sonra İstanbul’a geri döner. Bu geri dönüşün nedeni zamanını Paris, Londra ve Berlin’de geçirmiş ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmaktır. Deniz hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filmi için hazırlık yapmak için İstanbul’dadır.

Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap yazmıştır. Orhan’ın İstanbul’daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Uzun yazışmalardan sonra İstanbul’da buluşurlar. Ancak ertesi sabah Deniz ortadan kaybolur. Orhan’ın gelişi ve Deniz’in ortadan kayboluşu ilginç bir rastlantıya işarettir. Gizli bir soruşturma başlatılır. Herkes Deniz’in bir daha geri dönmeyeceğinden endişelidir. Bu sırada, Orhan, Deniz’in kitabında anlatılanların gerçeğin gösterişli bir kopyası olduğunu fark eder. Görünen odur ki Deniz’in gizemli yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir.

İSTANBUL KIRMIZISI FİLMİ OYUNCULARI

Ferzan Özpetek’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu da Özpetek Gianni Romoli ve Valia Santella ile birlikte kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda ise Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Nejat İşler, Mehmet Günsür, Zerrin Tekindor, Serra Yılmaz ve Reha Özcan gibi birbirinden ünlü isimler yer alıyor.

“Annem’e..” 20 yıl aradan sonra ilk kez Türkiye’de film çeken Ferzan Özpetek’in merakla beklediğimiz İstanbul Kırmızısı filmi bu sözle açılıyor. Beklenenin aksine Barok mimarisinin hakim olduğu İtalyan sokaklarına değil de mavi ve kırmızıların hakim olduğu tezatlıklarla dolu İstanbul sokaklarına çıktığımız yolculuk böyle başlıyor. Özpetek, annesine adadığı bu filmde benliğini tanımlayan şehirlerden İstanbul’u rutin hayatın karmaşasında göremediğimiz bir şekilde, annesinin kırmızısıyla, gerçekten ziyade bir kartpostal havasında izleyiciyle buluşturuyor. Yaşayan, kokusunu içine çeken bilir İstanbul, sürekli gitmek isteyip kaldığınız, kanınıza girip bir daha sisteminizi terk etmeyen bir şehirdir. Ne kadar giderseniz gidin bir gün yine döner gelirsiniz. İstanbul Kırmızısı, hayatın tam da bu evresini anlatıyor, hep gitmişken, en sonunda dönüp kendini içinde tamamen kaybediş anını. Özpetek’in aynı isimli romanından uyarlama olmasına rağmen tamamen aynısı olmayan film tezatlarla dolu bu şehri ve aitken karışamamak, birlikteyken sevememek, kaybolmuşken var olmak gibi tezatlıkları sabahlara kadar partilerin verildiği plazaları sarıp sarmalayan ezanlar eşliğinde anlatıyor.

Ferzan Özpetek’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu da Özpetek Gianni Romoli ve Valia Santella ile birlikte kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda ise Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Nejat İşler, Mehmet Günsür, Zerrin Tekindor, Serra Yılmaz ve Reha Özcan gibi birbirinden ünlü isimler yer alıyor.

MulierLife

Element - Mulierlife News Editor, Magazine, popular people, Researcher author.

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

Kendall Jenner stands out with her hottest bikini photos

American model Kendall Jenner, bikini photos drove fans crazy American model Kendall Jenner shared her…

13 hours ago

Famous model Brenda Patea is pregnant from German tennis player Alexander Zverev

Famous model Brenda Patea announced that she was pregnant from German tennis player Alexander Zverev.…

2 days ago

Gwen Stefani and Blake Shelton engaged

Gwen Stefani and Blake Shelton are engaged! Happy news came from the famous couple of…

2 days ago

R. Kelly, who carried out the Latin attack, convicted of two murders

Google search logs lead R. Kelly partner to be arrested for arson CHICAGO (CelebrityAccess) —…

2 days ago

Kate Upton Bio, Weight, Body, Net worth, Husband, Kids and Hottest Private Photos

Kate Upton (born June 10, 1992), American actress and model. It appeared in the magazine…

3 days ago

Facts about the beautiful and ambitious woman Jeanne Goursaud in the TV Barbarians TV series

New Series to Be The Favorite of War and Thriller Patients by Taking First Place…

3 days ago