Categories: Agenda

Kanal D Ana Haber spikeri Buket Aydın’dan istifa kararı! Buket Aydın kimdir?

Kanal D Ana Haber spikeri ve Haber Yöneticisi Buket Aydın, yoruldum açıklamasında bulunarak tüm vazifelerinden istifa ettiğini açıkladı. Demirören Medya Öbeği idaresi, bu ani gelişen istifa kararının akabinde Aydın’ın yanına, iktisat gazeteciliği ve savaş muhabirliği ortamında kıymetli başarılara imza atmış olan Cnn Türk spikeri Deniz Bayramoğlu’nu getirdi. Evet Buket Aydın ve tarafına getirilen isim Deniz Bayramoğlu kimdir?

Yıllardır haber spikerliği yapan ve son periyotlarda Demirören Medya Öbeği bünyesinde Kanal D Ana Haber spikerliği ve haber müdüriyeti ile Cnn Türk ekranında 40 isimli programı sunan Buket Aydın, dün yapmış olduğu açıklamayla tüm bu hizmetlerinden istifa ettiğini duyurdu. Aydın istifa kararını şu laflarla açıkladı:

’16 yıldan beri sizlere haber verme görevimi layıkıyla yanına getirebilmek ismine büyük bir özveriyle çalışmaktayım. Bu uğurda mekanı geldi kendimi, alanı geldi ailemi 2. plana koymaktan çekinmedim çünkü; sizlere haber vermek benim için nefes almak kadar kıymetli. Bu yaklaşımımın tezahürü olarak son 2 yıldır Demirören Medya Kümesi bünyesinde üstlendiğim ağır sorumluluğumu gereği üzere ifa etmek için yaşadığım yorgunluk beni ve ailemi yıpratmış durumda. Hepimizin bildiği üzere yaşadığımız pandemi süreci içerdiği tüm zorluklara rağmen, bana kendimi dinleme ve hayatımı gözden geçirme şansı verdi. Evet, hayat çok kısa ve önceliklerimiz bizim kaderimiz. Durup, dinlenip, yeni bir yola yenilenmiş gücümle çıkabilmek ismine üstlenmiş olduğum görevlerimden istifa ederek ayrılıyorum. Nelson Mandela derki, “Büyük bir tepeyi aştığında insanın bulacağı şey, daha aşılacak çok tepelerin olduğudur.” Aşılacak tepelerin, gidilecek yolların heyecanıyla, Demirören Medya Grubu’nun en büyük ve en değerli halkası olan siz izleyicilerimle yeni dönemde sürpriz bir girişimde buluşuncaya dek sevgiyle ve sağlıkla kalınız.’

 

BUKET AYDIN KİMDİR?

1 Ocak 1985 tarihinde Bursa’da yerküreye geldi.. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Lisanı ve Edebiyatı Kısmı’nda lisans eğitimini tamamladı. Usta şair Attila İlhan’ın şiirleri üzerine tezini hazırlayarak yüksek lisansını tamamladı. Kadıköy’de bölge alan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda spikerlik ve diksiyon eğitimleri aldı ve bu kurstan yüksek aşamayla mezun oldu.

Bir sene kadar hususî bir radyo kanalında haber spikerliği vazifesini yaptıktan sonra televizyona geçti ve birinci işi spor bülteni spikerliği oldu. Daha sonra ana habere geçiş yaptı. TRT Türk kanalında mesleğini sürdürmeye devam etti. 2011 yılında NTV’ye geçiş yaptı. Burada hem gece bülteni hem de ana haber bülteni spikerliği yaptı.

2018 yılında Kanal D’ye Ana Haber Bülteni spikeri olarak geçiş yaptı. Tıpkı hengamda haber yöneticisi de oldu. Bununla birlikte Milliyet Gazetesi için röportajlar hazırlamaya başladı. Ünlü spiker birebir devranda Nişantaşı Üniversitesi Muhabere Fakültesi Radyo, Televizyon ve Film Kısmı’nda akademisyenlik yapmaktadır. 7 yıldır iş kişisi Erce Baykal ile evlidir.

Buket Aydın’ın yanına Cnn Türk spikeri ve iktisat gazetecisi Deniz Bayramoğlu getirildi. 

DENİZ BAYRAMOĞLU KİMDİR?

1975 yılında Malatya’da yerküreye geldi. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Etraf Mühendisliği Kısmı’na girdi. Eğitiminin 3. yılında, gazeteci olmak hevesiyle mektebini yarıda bıraktı. Yeni Yüzyıl ve Sabah gazetelerinde borsa ve iktisat muhabirliği yaptı. Türkiye başta olmak üzere Avrupa ve Yerküre’nin iktisat ortamındaki kıymetli isimleriyle röportajlar gerçekleştirdi.

Yazılı basından görsel basına geçişi Cnn Türk ile oldu. Burada İş Yemeği, Parametre isimli programları sundu. Bunun dışında Yeni aldı bir bülten programını da yönetti. Hala çeşitli yayınlara iktisat meydanında metinler yazmakta olan Bayramoğlu, Türkiye’nin iktisat yerindeki en bilinen gazetecilerinden biridir.

Halep’e giren birinci Türk gazeteci olarak da tarihe geçen Bayramoğlu, Cnn Türk ekranında öğlen bültenini sunuyor. Kendisi üzere haber spikerliği yapan ve uzun müddet Avrupa Birliği muhabirliği hizmetini üstlenen Ece Üner ile evlidir.

Buket Aydın, Televizyon haber sunucusu. “İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü”nden mezun oldu. Attila İlhan’ın şiirleri üzerine master yaparak yüksek lisansını tamamladı. Kadıköy’de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim alarak iyi dereceyle mezun oldu.

MulierLife

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

The Bath & Body Works annual ‘Candle Day’ event is now back with a longer duration

Shower and Body Works' yearly "Light Day" occasion began Friday morning and closures in stores…

3 hours ago

‘Euphoria’ special: Zendaya, Colman Domingo, released online

Euphoria Season 2 might be a couple of months away, yet HBO is delivering two…

4 hours ago

Australian surfer Felicity Palmateer challenged the waves naked

Australian surfer Felicity Palmateer challenged the waves naked. Beautiful surfer Palmateer managed to be on…

4 hours ago

Kerri Barnes rides naked bike for charity campaign

The young girl cycling in a bikini in the freezing cold collected 8,000 pounds an…

4 hours ago

Madelene Wright caught with drug balloons

Charlton Women's Football Team's footballer Madelene Wright was fired from her team as a result…

4 hours ago

A Russian YouTuber named Stas Reeflay kills his pregnant girlfriend live on air

Russian YouTuber caused the death of his pregnant girlfriend in the live stream. A Russian…

5 hours ago