Categories: Agenda

Karayip Korsanları 6 Hakkında Tüm Detaylar Ortaya Çıktı

Karayip Korsanları 6 Hakkındaki Tüm Detaylar Açıklandı - Johnny Depp, Karayip Korsanları hakkında konuştu

Büyük takipçileri bulunan ve dünya çapında gişe rekorları kıran “Karayıp Korsanları” için yeni film ipucuları ile adeta fanları çıldırmış durumda.

Disney’in en sevilen serilerinden Karayip Korsanları, yaklaşık 6 yıllık bir aranın ardından 2017 yılında, serinin beşinci filmi olan Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı ile beyaz perdeye dönüş yapmıştı. Gişede serinin diğer filmlerinin altında kalan ancak yine de yüksek bir hasılat elde eden beşinci film, pek çok kişi tarafından eleştirilmişti.

İlk üç filmi ile adeta çıtayı yükseklere çıkaran seri 4 ve 5 filmde adeta hüsrana uğrattı. Bunun sonucu disney yeni film için düşünceli durmasına rağmen son bir film daha neden olmasın dedirtti.

Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde

Vizyon tarihi 19 Mayıs 2011 (2s 16dk)
Yönetmen Rob Marshall
Oyuncular: Johnny Depp, Penélope Cruz, Geoffrey Rush devamı
Tür Macera, Komedi, Fantastik
Ülke ABD

Karayıp Korsanları 4 Konusu:

Kaptan Jack Sparrow (Johnny Depp) tehlikeli sulardaki bol aksiyonlu macerasına dördüncü film ile geri dönüyor. Gençlik Çeşmesi’nin bulunması için İngiltere Kralı’na hizmet etmeyi reddeden Sparrow, kentte kendi adıyla gemisine mürettebat toplayan sahte bir kaptanın olduğunu öğrenir. Sahte kaptanı kovalarken, karşısındakinin aslında geçmişinden geri gelen güzeller güzeli Angelica (Penelope Cruz) olduğunu anlar. Angelica da Kral ile aynı şeyin, sonsuz yaşam sağlayan Gençlik Çeşmesi’nin peşindedir. Gençlik yıllarında kalan aşkı ve Angelica’nın şimdiki sahtekar yönü arasında gidip gelen kaptan Jack Sparrow, bir anda kendisini korsan Karasakal’ın (Ian McShane) gemisi Kraliçe Anne’de eşir düşmüş halde bulur. Kralın tarafında ise esir düşen mürettebatı Gibbs ve ezeli rakibi Kaptan Barbossa da ellerindeki tek haritadan yola çıkarak çeşmeye giden yolu ve ayin rituelinin yapılması için gereken diğer ‘malzemeleri’ toplama niyetindedir.
Arama Sonuçları Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde/Bilet gişesi

1,046 milyar USD

Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı

Gösterime giriş tarihi: 26 Mayıs 2017 (Türkiye)
Yönetmenler: Joachim Rønning, Espen Sandberg
Bilet gişesi: 794,9 milyon USD
Film dizisi: Karayip Korsanları

Karayip Korsanları 5 Konusu:

Çılgın maceraları ile bilinen, kaptanları şahı ama bir o kadar talihsiz Jack Sparrow, yelken açtığı sularda yaklaşan kötü rüzgarları hisseder. Korkunç Kaptan Salazar’ın yönetimindeki ölümcül hayalet korsanlar, denizdeki tüm korsanları öldürerek Şeytan Üçgeni’nden kaçmayı başarmıştır; hayatta kalan tek korsan kaptan ise Jack’tir. Jack, Salazar’ın gazabından ve intikamından kurtulmak için Poseidon Asası’nın peşine düşer. Bu efsanevi asayı bulmak içinse güzel ve zeki gökbilimci Carina Smyth ve Kraliyet Donanması’ndan dik başlı, genç bir denizci olan Henry ile zorlu bir anlaşma yapar. Küçük ve külüstür gemisi Dying Gull’un dümenindeki Jack Sparrow, hem kötü kaderini tersine çevirmenin hem de şimdiye dek karşına çıkan en dişli ve korkunç düşmandan kurtulmanın yollarını arayacaktır.
Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı/Bilet gişesi

794,9 milyon USD

Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı

Gösterime giriş tarihi: 14 Temmuz 2006 (Türkiye)
Yönetmen: Gore Verbinski
Film dizisi: Karayip Korsanları
Bütçe: 225 milyon USD

Karayıp Korsanları 2 Konusu:

Bir kez daha kılıç savaşçısı korsanların dünyasına misafir oluyoruz. Kaptan Jack Sparrrow’un, Uçan Hollandalı’nın kaptanı Davy Jones’a kan borcu olduğu konusunda kendisine bir hatırlatma yapılır. Davy Jones, cehennemden çıkma mürettebatı ile bir hayalet geminin kaptanıdır. Jack, borcunu temizlemezse, Davy’nin kölesi olarak kalmaya mahkum olacaktır. Jack Sparrow’un içinden çıkamayacağı durum pek görülmediği üzere illa ki bir yol bulacaktır. Ölü Adamın Sandığı’na sahip olan kişinin Davy Jones’un da kontrol edebileceğini fark edince durum karmaşıklaşacaktır.
Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı, Bilet gişesi

1,066 milyar USD

Serinin en çok gişe filmi “Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı”  ile karşımıza çıkıyor. Adeta zirveyi gören film bundan sonraki filmlerde çok büyük düşüşler yaşamamış durumda gözükse dahi 5 film ile hızla düşüşe geçti.

Bunun sonucunda Disney karayıp korsanlarının son filmi için oldukça dikkatli davranmak istiyor.

Johnny Depp  ise yeni filmde olması hala muamma durumda. Oyuncunun istediği ücret sonrası Disney hala karsız durumda. Film için adeta vazgeçilmez durumda bulunana “Johnny Depp” yeni film için hala belirsizliğini koruyor.

Yeni filmde Johnny Depp olmayabilir!

Disney, beyaz perdede Karayip Korsanları’nın geride kalan beş filminden toplamda 4,56 milyar dolar gişe hasılatı elde etmişti. Bu noktada filmin sıkı bir hayran kitlesi olduğunu bilen ve gişeden oldukça memnun olan Disney, 2018 yılında serinin altıncı filmi için harekete geçmiş ve Deadpool’un yazarları olan Rhett Reese ve Paul Wenick ile anlaşma sağlamıştı. Ancak 2019’un başlarında bozulan anlaşmanın ardından ‘Karayip Korsanları 6’ bir süreliğine askıya alınmıştı.

Orlando Bloom 6 Film İçin Hazır !

Orlando Bloom yeni karayıp korsanları filmi için hazır olduğunu katıldığı bir talk show programında belli etti. 42 Yaşındaki oyuncu karayıp korsanları serisinde ilk film için baş rol olmuş sonrasında ise “Johnny depp” ile birlikte bu rolü üstlendi.

Orlando Bloom Disney ile tekrardan anlaşması Johnny deep’den daha kolay gözüküyor. Tecrübeli oyuncunun yeni projelerinin olduğu ve 2020 senesi içerisinde bu projelerde yer alacağı kesinleşti.

Davy Jones Geri Dönüyor !

Karayıp korsanları serisi içerisinde belkide en büyük yer kaplayan kötü karakterlerden bir tanesi “Davy Jones” yeni film içerisinde yer alıyor.

Serinin en çok izlenen filmi içerisinde yer alan Davy Jones karayıp korsanları içinde büyük bir yer kaplıyor. Adeta çok fazla sevgiliye ulaşan Namı değer ahtapot adam yeni film için bizi heyecanlandırmaya yetiyor.

Karayıp Korsanları için çalışmalar 2021 yılında başlaması bekleniyor. 2020 Yılı içinde film için anlaşmalar ve hikaye ele alınacak sonrası ise bütçe ile filmin startı verilmesi bekleniyor.

Karayıp Korsanları Sürpriz Başrol Oyuncusu - Margot Robbie

Son dönemlerin başarılı aktörlerinden “Margot Robbie” çok büyük filmlere imzasını attı. Özellikle güzelliği ve yetenekli oyunculuğu ile birçok insan tarafından taktir ediliyor. Harley Quinn gibi rollerle son yıllarda gittikçe popülerlik kazanan Margot Robbie Karayıp korsanları 6 için başrol oyuncusu oldu. Yeni film için birçok ünlü isim ile anlaşmalar yapılmaya başlandı.

Deadpool'un yazarları, Karayip Korsanları 6 için hazırdı.Lakin İşler Değişti.

Karayip Korsanları son yayınlanan filminden bu yana birçok spekülatif haber ile gündemden hiç düşmüyor. Özellikle yeni film için birçok karayıp korsanları fanları sosyal medya içerisinden taleplerini dile getiriyor.

Fox bünyesinde çekilen ancak artık Disney’e ait olan Deadpool filminin senaristleri Rhett Reese ve Paul Wernick, yeni bir Karayip Korsanları için senarist olarak görüşmeler yapmışlardı.

Deadpool ortak yazarları Rhett Reese ve Paul Wernick, 2019’da projeden ayrıldı. Disney ise senaryoyu yazmak için Çernobil filminin yazarı Craig Mazin ve serinin ilk dört filminin ortak senaristliğini yapan Ted Elliott‘un bir araya geleceği açıkladı.

Johnny Depp Hakkında Gelişme

Margot Robbie’nin ismi açıklansa da filmde hangi karaktere hayat vereceği şu an için bilinmiyor. Hala yeni filmde oynayıp oynamayacağı bilinmeyen Johnny Depp, gizemini ise hala gizemini korumaya devam ediyor.

Johnny Depp, Karayip Korsanları hakkında konuştu: 'Filmi başarısızlığa uğratmamdan korktular'

Siyah İnci’nin Laneti (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl) 2003’te vizyona girmeden önce gişede düşük bir noktada kalacağı yönündeki tahminlere meydan okuyarak ciddi bir başarı elde etmişti. Filmin unutulmaz karakter Kaptan Jack Sparrow’u canlandıran oyuncu Johhny Depp, yeni açıklamalarda bulunarak, yapımcıların filmi başarısızlığa uğratmasından endişe ettiklerini anlattı.

Filmin, başarısının önemli bir kısmını Johnny Depp’in göz dolduran oyunculuk performansına borçlu olduğu düşünülüyordu. Ancak filmin yapımcıları çekimler sırasında unutulmaz karakter Kaptan Jack Sparrow’u canlandıran oyuncunun filmi başarısızlığa uğratmasından endişe duymuş.

Kaptan Jack Sparrow’un açıklaması:

“Gerginlerdi. Kimsenin Kaptan Jack Sparrow’un söylediklerini anlamayacağından endişe duyuyorlardı. Onlardan, ‘Sarhoş mu? Sarhoş musun? Ellerinde ne var?’ diye telefonlar aldım. Cesaretim en ufak biçimde kırılmadı, beni kamçıladı. Eğer endişeleniyorlarsa işimi doğru yaptığımı biliyordum. Hafifletmemi istediklerinde dozunu artırdım.”

MulierLife

Element - Mulierlife News Editor, Magazine, popular people, Researcher author.

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

NASA Shares Big News Found on the Moon

NASA: Water discovered on the surface of the Moon NASA announced that there was water…

8 hours ago

Nicole Kidman, Detailed Explanations About Big Little Lies Season 3

Speaking about Big Little Lies Season 3, Nicole Kidman stated that Liane Moriarty, the author…

8 hours ago

Oppermann, Deputy Speaker of the German Bundestag, dies (cause of death revealed)

The famous name died in the shooting of the TV show. Thomas Oppermann, Deputy Chairman…

8 hours ago

Oscar Isaac to meet the lead role in ‘Moon Knight’ TV series on Disney Plus

Oscar Isaac is in talks to star in the Marvel series "Moon Knight" on Disney…

8 hours ago

James Gunn shares two cover images of his new Suicide Squad movie

James Gunn Signed "The Suicide Squad" Team on Empire Magazine Cover! The Suicide Squad movie,…

8 hours ago

Trailer of Netflix Series “Selena” to Premiere in December!

Trailer of the Netflix Series "Selena"! https://www.youtube.com/watch?v=-0wz7n-h71M&ab_channel=Netflix “Selena: The Series”, a biographical drama about famous…

9 hours ago