Categories: Agenda

Kobe Bryant evi Staples Center’da anıldı

NBA’de bu gece 7 maç oynandı. Lig genelinde maçlara Kobe Bryant’ın ölümü sebebiyle sembolik olarak maçlara 8 ve 24 saniye ihlalleriyle başlanmaya devam ediliyor.
Los Angeles Lakers, trajik ölüm sonrası ilk kez bir maç oynadı ve Bryant ile helekopter kazasında ölenler için geniş çaplı bir anma töreni düzeledi. Usher ve Wiz Khalifa, performanslarıyla törene katıldı.
Kobe Bryant ve kızı Gianna Bryant’ın Staples Center’da saha kenarında her zaman oturduğu koltuklar boş bırakıldı. Koltuklara Gianna ve Kobe’nin formaları giydirilirken üzerilerine de çiçekler konuldu.
LeBron James, Portland ile oynanan maçın hemen öncesinde Staples Center’da duygu dolu bir konuşma yaptı. Ayrıca Lakers ilk beş oyuncularının tamamı “1,98’lik guard, Lower Marion Lisesi oyuncusu, 20. senesinde olan, 24 numaralı formanın sahibi” şeklinde anons edilerek Kobe Bryant onurlandırıldı.
Maça dönersek Damian Lillard’ın olağanüstü performanslarına bir yenisini ekledi ve takımını Lakers karşısında 127-119’lik galibiyete taşıdı. Maçı 48 sayı, 9 ribaund ve 10 asistle tamamlayan Lillard, son 4 maçtaki ortalamalarını da 48,5 sayı, 8 ribaund ve 9,8 asiste çıkardı.
Kendisine takım arkadaşı Hassan Whiteside 30 sayı, 13 ribaund ile eşlik ederken Anthony Davis’in 37 sayı ve 15 ribaundluk performansı galibiyet için yetersiz kaldı. Aile dostu olan Bryant’ın yasını tutması sebebiyle Carmelo Anthony maçta forma giymedi.
Gecenin en gösterişli performansı ise New York’ta yaşandı. Takımı Brooklyn Nets’in Chicago Bulls’u 133-118’le mağlup ettiği maçta Kyrie Irving 19/23 saha içi isabetiyle 54 sayı, 5 ribaund ve 5 asistle oynarak geceye damga vurdu.
Nets tarihinde bir sezon içinde iki kez 50 sayı barajını aşmayı başaran ilk oyuncu olan Irving, maç sonrasında bu performansını Kobe’ye adadığını söyledi. Bulls’ta Zach LaVine 22 sayı ve 8 asistle mücadele etti.
Gecenin şaşırtıcı performanslarından biri de Denver Nuggets’tan geldi. Milwaukee Bucks’ı deplasmanda 127-115 yenen Nuggets’ta süre alan 9 oyuncunun tamamı çift haneli sayı üreterek nadir görülen bir performansa imza attı. Bucks’ta Giannis Antetokounmpo 31 sayı, 16 ribaund ve 9 asistle mücadele etti.
Gecenin sonuçları şöyle: Detroit Pistons 92-105 Toronto Raptors, Brooklyn Nets 133-118 Chicago Bulls, Houston Rockets 128-121 Dallas Mavericks, New Orleans Pelicans 139-111 Memphis Grizzlies, Milwaukee Bucks 115-127 Denver Nuggets, Phoenix Suns 107-111 Oklahoma City Thunder, LA Lakers 119-127 Portland Trail Blazers
MulierLife

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

The Bath & Body Works annual ‘Candle Day’ event is now back with a longer duration

Shower and Body Works' yearly "Light Day" occasion began Friday morning and closures in stores…

1 day ago

‘Euphoria’ special: Zendaya, Colman Domingo, released online

Euphoria Season 2 might be a couple of months away, yet HBO is delivering two…

1 day ago

Australian surfer Felicity Palmateer challenged the waves naked

Australian surfer Felicity Palmateer challenged the waves naked. Beautiful surfer Palmateer managed to be on…

1 day ago

Kerri Barnes rides naked bike for charity campaign

The young girl cycling in a bikini in the freezing cold collected 8,000 pounds an…

1 day ago

Madelene Wright caught with drug balloons

Charlton Women's Football Team's footballer Madelene Wright was fired from her team as a result…

1 day ago

A Russian YouTuber named Stas Reeflay kills his pregnant girlfriend live on air

Russian YouTuber caused the death of his pregnant girlfriend in the live stream. A Russian…

1 day ago