Categories: AgendaHealth

Konutta gözenekler nasıl temizlenir? En kolay gözenek temizleme kürleri

Ciltteki tıkanan gözenekler nasıl temizlenir? Gözenekleri temizlemek için hanede hangi kürler yapılır? Siyah noktaları temizleyen pratik maske tanımları nelerdir? Bayanların son yıllarda en büyük cilt sorunları haline getirdikleri ve uğruna birbirinden farklı eserler kullandığı gözenek temizlenin kolay yollarını mercek altına aldık…

Cildinizin makul nahiyelerinde bulunan gözenekler, makyaj güzel temizlenmediğinde, yanlış eserler kullanıldığında yahut şiddetli makyaj yapıldığında dolarak; siyah nokta, sivilce ya da leke üzere dertlerle karşılaşmanızı sağlayabilir. Bilhassa duş sonrasında açılan gözeneklere tonik uygulanmadığında cilt üzerinde delikler ya da sivilce üzere meselelerin görülme mümkünlüğü çok yüksektir. Burun üstü, alın ve çene ortamında bulunan gözenekleri doğal yollarla temizleyerek siyah noktaları ortadan kaldırabilirsiniz. Eksperlerin yaptığı açıklamalara nazaran cilt üzerine kimyasal içeren eserler uygulamak bir sorunu yok ederken diğer sorunlara yol açmasına imkan sağlıyor. Siz de cildinizdeki gözenekleri derinlemesine temizlemek istiyorsanız hazırladığımız içeriği inceleyebilirsiniz.

ELMA SİRKESİ

Asit orantısı nispeten yüksek olan doğal elma sirkesi cildin ziyade yağdan arınmasına yardımcı olarak cildin üst tabakasında biriken kirlerin şıkça temizlemesini sağlar. Elma sirkesini suyla incelttikten sonra pamukla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Şayet siyah noktaları yok etmek istiyorsanız, sıcak su ile yüzünüzü yıkadıktan sonra büsbütün organik olan elma sirkesi ile münhasıran sivilceli yerlere pamukla sürün.

YUMURTA AKI MASKESİ

Son yollarda yumurta akı maskesi duymayan yoktur. İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde kırışıkları gidermek için tasarrufu revaçta olan yumurta akı gözeneklerin de temizlenmesini sağlıyor. Yumurta akını 1-2 çay kaşığı su ile köpürünceye kadar karıştırın. Akabinde cildinize uygulayıp, kurumasını bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın.

MAYDANOZ MASKESİ

Cilt ve vücut sıhhati açısından yararlı besinlerden olan maydanoz, gözeneklerin pak tutulmasına imkan sağlar. Ciltteki toksinleri atarak tıkalı gözeneklerin açan maydanoz sivilcelerin azalmasına yardımcı olur. 5 kol ince maydanozu yıkayın. Daha sonra sıcak suyun içerisine koyun ve su soğuyuncaya kadar bekletin. Soğuduktan sonra bezi maydanozlu suyun içerisine batırarak yüzünüze uygulayın. 10-15 uyguladığınızda farkı siz de göreceksiniz.

KARBONAT MASKESİ

Yemeklerde kullanılan karbonat cildin PH istikrarını düzenlemeye yardımcı olurken cildin derinlemesine kadar temizlenmesine yardımcı olan eserlerden biridir. Arı cilde uygulandığında genç, sağlıklı parlak görünmesini sağlayan karbonat birebir hengamda pürüzsüz olmasına da imkan sağlar. 2 çay kaşığı kadar karbonatı az bir su ile karıştırın. Karışımı cildinize dairesel hareketlerle uygulayın. Bir kaç dakika beklettikten sonra suyla durulayın ve akabinde nemlendirici sürün.

MulierLife

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

[51]Jennifer Lopez sexy nude photos are on the agenda

Sexy singer jennifer, who managed to do this after the age of 51, finally posed…

4 hours ago

Emily Atack confessed to having an affair with a man she met at the tavern and his wife

Beautiful host Emily Atack confessed to having an affair with a man she met at…

4 hours ago

World famous singer Rita Ora shook social media with her split

The world famous singer Rita Ora was on the agenda in social media with her…

4 hours ago

Telling the difference in Instagram and real life: Danae Mercer

Real life difference with Instagram! Because of the 'perfect' photos and bodies of the phenomena…

4 hours ago

Interesting facts about Hooters, the World’s Sexiest Restaurant Chain

Here, All Orders are delivered to the customer with sexy ladies. Here are some interesting…

5 hours ago

Sommer Ray, the fitness instructor with the sexiest butt on social media

Social media celebrity, fashion designer, model, product designer, fitness instructor and the hottest fitness instructor…

6 hours ago