Categories: Agenda

Quentin Tarantino Kimdir? Quentin Tarantino En Önemli Filmleri

Important Information Every Woman Should Know About Menstrual Period

27 Mart 1963 doğumlu, yönetmen / senarist / oyuncu / yapımcı Quentin Tarantino, 90’lı yılların başında Amerikan filminde ortaya çıkan belki de en belirgin ve değişken bir yetenekti. Önceki nesil Amerikan film yapımcılarının aksine, Tarantino zanaatını bir film okulu öğrencisi olarak değil, bir video katibi olarak öğrendi. Sonuç olarak, pop kültürünün ve bağımsız sanat sinemasının cüretkar bir füzyonunu geliştirdi; Filmleri, zekice ve bükümlü diyaloglarıyla aşırı şiddet olayları olarak ayırt edilen gerilim filmleriydi. Tarantino başlangıçta kariyerine bir aktör olarak başladı (en büyük rolü, Altın Kızlar bölümünde bir Elvis taklitçisi olarak), Manhattan Beach, CA’daki Video Arşivlerinde çalışırken dersler aldı.

 Video Arşivlerinde geçirdiği süre boyunca, acemi film yapımcısı 1987’de ilk True Romance filmini tamamlayan senaryolar yazmaya başladı. Yıllarca süren görüşmelerden sonra, yönetmen Tony Scott’ın eline geçen senaryoyu satmaya karar verdi. Bu süre zarfında Tarantino, Natural Born Killers’ın senaryosunu yazdı. Yine, bir film yapmak için yeterli yatırımcı ile gelemedi ve senaryoyu ortağı Rand Vossler’e verdi. Tarantino daha sonra True Romance’den kazandığı parayı, başarısız bir soygun hakkında bir film olan Reservoir Dogs’da prodüksiyona başlamak için kullandı.

 Rezervuar Köpekleri, Harvey Keitel’ın filmde rol almayı kabul etmesi üzerine LIVE Entertainment’dan finansal destek aldı. Rezervuar Köpekleri ile ilgili ağızdan ağıza sözler, filmleri kült bir vuruş haline getiren 1992 tarihli Sundance Film Festivali’nde başladı. Birçok eleştirmen ve taraftar Tarantino’ya övgüde bulunurken, oldukça fazla sayıda tetikleyici geliştirdi. 

Belirsiz Hong Kong gerilim filmi City on Fire’yı söktüğünü iddia eden eleştirmenler, yalnızca yönetmene / yazarlara zaten önemli bir vızıltı ekledi. 1993 yılında Tarantino, birbiriyle iç içe geçmiş üç suç katili içeren Pulp Fiction adlı bir sonraki özelliğini yazdı ve yönetti; Tony Scott’un büyük bütçeli Gerçek Roman üretimi de o yıl piyasaya sürüldü. 1994 yılında Tarantino, bir kült figüründen büyük bir ünlüye yükseldi. Pulp Fiction,

Mayıs’ta Cannes Film Festivali’nde Palme d’Or’u kazanarak, resim için iyi eleştiriler aldı. Pulp Fiction Ekim ayında yayınlanmadan önce, Oliver Stone’un bombalı versiyonunda Natural Born Killers, Ağustos ayında tiyatrolara gitti; Tarantino kendisini filmden uzaklaştırdı ve yalnızca temel hikayeyi yazdığı için yatırıldı. Pulp Fiction kısa sürede hem popüler hem de popüler olmak üzere Doğal Doğan Katilleri gölgede bıraktı.

 Sekiz milyon dolara yapılan film sonunda 100 milyon doların üzerinde hasılat elde etti ve birçok eleştirmenin ilk on listesinde yer aldı. Pulp Fiction, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Orijinal Senaryo (Tarantino ve Avary), En İyi Erkek Oyuncu (John Travolta), En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Samuel L. Jackson) ve En İyi Erkek Oyuncu (Uma Thurman); Tarantino ve Avery’nin yazıları için bir tane kazandı. Filmin başarısından sonra Tarantino, talk showlardan düşük bütçeli Sleep With Me’deki bir kamera hücresine kadar her yerdeydi. 

1995’in başında Antolojisi Four Rooms filminin bir bölümünü yönetti ve Robert Rodriguez’in devamında El Mariachi, Desperado ve başrol oynadığı komedi Destiny Turns’da rol aldı. Tarantino, televizyonla meşguldü, NBC TV hit ER’nin bir bölümünü yönetti ve Margaret Cho’nun sitcom All-American Girl’inde göründü. 90’ların ikinci yarısı, Tarantino’nun oyuncu, yönetmen, senarist ve yapımcı olarak çok yönlü rolünü sürdürdüğünü gördü. . 1996’da George Clooney şov festivali From Dusk Till Dawn’ın senaryo yazarı ve üst yapımcısı olarak görev yaptı ve ertesi yıl Jackie Brown’ın yönetmeni ve senaryo yazarı olarak önceki beğenisini yeniledi. Tarantino’nun sesli bir kamera hücresine sahip olduğu film onu ​​yeniden birleştirdi. ve komedi Destiny, başrolde oynadığı, Radyoyu açar. Tarantino, televizyonla da meşguldü, NBC TV hit ER’nin bir bölümünü yönetti ve Margaret Cho’nun sitem All-American Girl’inde göründü. . 

1996’da George Clooney şov festivali From Dusk Till Dawn’ın senaryo yazarı ve icra yapımcısı olarak görev yaptı ve ertesi yıl Jackie Brown’ın yönetmeni ve senaryo yazarı olarak önceki alkışını yeniledi. Tarantino’nun sesli bir kamera hücresine sahip olduğu film onu ​​yeniden birleştirdi. ve komedi Destiny, başrolde oynadığı, Radyoyu açar. Tarantino, televizyonla da meşguldü, NBC TV hit ER’nin bir bölümünü yönetti ve Margaret Cho’nun sitem All-American Girl’inde göründü. . 1996’da George Clooney şov festivali From Dusk Till Dawn’ın senaryo yazarı ve icra yapımcısı olarak görev yaptı ve ertesi yıl Jackie Brown’ın yönetmeni ve senaryo yazarı olarak önceki alkışını yeniledi.

 Tarantino’nun sesli bir kamera hücresine sahip olduğu film onu ​​yeniden birleştirdi. Sitcom All-American Girl. 90’ların son yarısı, Tarantino’nun oyuncu, yönetmen, senarist ve yapımcı olarak çok yönlü rolünü sürdürdüğünü gördü. 

1996’da George Clooney şov festivali From Dusk Till Dawn’ın senaryo yazarı ve icra yapımcısı olarak görev yaptı ve ertesi yıl Jackie Brown’ın yönetmeni ve senaryo yazarı olarak önceki alkışını yeniledi. Tarantino’nun sesli bir kamera hücresine sahip olduğu film onu ​​yeniden birleştirdi.

 Sitcom All-American Girl. 90’ların son yarısı, Tarantino’nun oyuncu, yönetmen, senarist ve yapımcı olarak çok yönlü rolünü sürdürdüğünü gördü. 1996’da George Clooney şov festivali From Dusk Till Dawn’ın senaryo yazarı ve icra yapımcısı olarak görev yaptı ve ertesi yıl Jackie Brown’ın yönetmeni ve senaryo yazarı olarak önceki alkışını yeniledi. Tarantino’nun sesli bir kamera hücresine sahip olduğu film onu ​​yeniden birleştirdi.

Quentin Tarantino :En İYİ Filmleri

Filmografisi

Yönetmen olarak
My Best Friend’s Birthday (1987)
Rezervuar Köpekleri (Reservoir Dogs) (1992)
Ucuz Roman (Pulp Fiction) (1994)
ER (1995) – 1. Sezon; 24. Bölüm: “Motherhood”
Dört Oda (Four Rooms) (“The Man from Hollywood” kısmı) (1995)
Jackie Brown (1997)

Kill Bill (Vol. 1 (2003) ve Vol. 2 (2004))
Sin City (2005) (Konuk yönetmen)
CSI: Crime Scene Investigation (2005) – Bölümler: “Grave Danger: Part 1”, “Grave Danger: Part 2” (Konuk yönetmen)
Grindhouse (“Death Proof” kısmı) (2007)
Ölüm Geçirmez (2007)
Soysuzlar Çetesi (Inglourious Basterds) (2009)
Zincirsiz (Django Unchained) (2012)
The Hateful Eight (2016)

Senarist/yazar olarak
My Best Friend’s Birthday (1987)
Past Midnight (1992) (adı geçmiyor – yeniden yazım)
Rezervuar Köpekleri (Reservoir Dogs) (1992)
Çılgın Romantik (1993)
Ucuz Roman (Pulp Fiction) (1994)
Katil Doğanlar (Natural Born Killers) (1994) (Öykü, orijinal taslağın yazarı)
It’s Pat (1994) (adı geçmiyor – yeniden yazım)
Crimson Tide (1995) (adı geçmiyor – yeniden yazım)
Dört Oda (Four Rooms) (“The Man from Hollywood” kısmı) (1995)
Ölüm Geçirmez (deathproof)
Gün Batımından Şafağa (From Dusk Till Dawn) (1996)

Curdled (1996) (adı geçmiyor – Gecko kardeşler hakkındaki haber)
Jackie Brown (1997)
Kill Bill (Vol. 1 (2003) ve Vol. 2 (2004))
CSI: Crime Scene Investigation (2005) ‘”Grave Danger: Vols. I & II” (Senaryo yazarı)
Hostel (2006) (adı geçmiyor – yeniden yazım)
Grindhouse (“Death Proof” kısmı) (2006)
Soysuzlar Çetesi (Inglorious Basterds) (2009)
Zincirsiz (Django Unchained) (2012)
The Hateful Eight (2016)

MulierLife

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

Is Sleeping Correctly Important? Improper Sleep has an impact on aging

Adequate and regular sleep is one of the measures to be taken in the fight…

12 hours ago

What is Christmas? Why And How Is It Celebrated?

Christmas, that is Christmas, preparations were made this year for Christmas, which is celebrated every…

13 hours ago

When Does SANTA CLAUS Come to the City? Who is this Santa?

Well, how many of us know that New Year's Eve has nothing to do with…

13 hours ago

Kylie Jenner and Kendall Jenner sisters fun video on TikTok

Kylie Jenner and Kendall Jenner have also taken over TikTok. This is the first time…

14 hours ago

Kylie Jenner 2020 Trending Bikinis

From Kim Kardashian and Kylie Jenner to Selena Gomez, Instagram's most popular bikini and swimsuit…

14 hours ago

When is the Mike Tyson match? Here is information about the match Mike Tyson Roy Jones

Mike Tyson returns to the ring after 15 years. He will be in the ring…

1 day ago