Categories: Agenda

The Punisher En İyi Marvel Dizilerinden

Netflix’in Marvel dizisi The Punisher yeni bölümü yayınlanır yayınlanmaz zirveye yerleşmişti. Peki ama IMDb’de ilk 5’te yer bulan The Punisher’ın konusu ne, oyuncuları kimler? Bu Marvel dizisini konusu ve detayları…

The Punisher Dizisi Konusu

Marvel sinematik evreninin önemli isimlerinden birisi olan The Punisher, Frank Castle’ın ailesini kaybetmesinin ardından kendisini bulduğu intikam yolculuğu içerisinde dönüştüğü bir karakterdir. Geçmişte oyunu bile yapılan ve senelerce Marvel evrenini takip edenlerin beğeni ile maceralarını okuduğu The Punisher’ın, 2017’de Netflix platformunda yayımlanmak üzere dizisi çekildi.

17 Kasımda yayına giren Marvel’s The Punisher’da karısının ve çocuklarının ölümünden sorumlu olanlardan intikamını alan Frank Castle (Jon Bernthal), New York’un yeraltı dünyasından daha derinlere uzanan bir komplonun gün yüzüne çıkmasını sağlar.

Artık tüm şehirde “The Punisher” olarak nam salan Frank Castle, sadece kendi ailesini değil çok daha fazla insanı etkileyen adaletsizliklerin ardındaki gerçekleri ortaya çıkarmalıdır.

The Punisher Netflix için çekilen, aksiyon ve polisiye türlerinin harmanlandığı bir intikam öyküsü olarak değerlendirilebilir. Marvel evrenindeki maceraları seven, adaletsizliklerle mücadele eden kahramanların öykülerini beğenen izleyiciler kendilerini dizinin akıcı hikayesine kaptırabilir.

Marvel evreninin en ünlü çizgi romanlarından biri olan The Punisher,  2004 yılında sinemaya uyarlanmış ve söz konusu filmde ana karakter Frank Castle’ı Thomas Jane canlandırmıştı.

The Punisher Oyuncuları (Cast)

David Lieberman (Ebon Moss-Bachrach):

Karaktere can veren Ebon Moss-Bachrach, 1977 Amerika doğumlu. Yakın zamanda Good Posture, Lying and Stealing, The Grey Matter, The Volunteer, Higher Ground, Gods Behaving Badly gibi filmlerde rol alan ünlü oyuncunun yer aldığı televizyon dizileri arasında ise The Last Ship, Believe, Person of Interest, Damages, Medium gibi yapımlar bulunuyor.

Dinah Madani (Amber Rose Revah):

Marvel’in Punisher evreninde yer almayan ama dizi için özel olarak yaratılan bir karakterdir. Dizide asi bir ajan olarak karşımıza çıkmaktadır.

Karaktere can veren oyuncu 1986 Londra doğumlu Amber Rose Revah’dır. Başarılı kadın oyuncuyu daha önce House of Saddam, The Bible, Emerald City, Midsomer Murders, Women of the Bible, Borgia gibi yapımlarda izlemiştik.

Billy Russo (Ben Barnes):

Marvel evreninde ilk kez The Amazing Spider Man ile yer alan ve sonrasında hem Spider Man’in hem de The Punisher’ın kötü adamı olarak karşımıza çıkan Billy Russo, Jigsaw adıyla da tanınır. Punisher Billy Russo ile amansız bir mücadele içindedir. Karaktere can veren aktör 1981 Londra doğumlu Ben Barnes’dır. 1997’den bu yana aktif şekilde oyunculuk kariyerini sürdüren Barnes’ın yer aldığı televizyon dizileri arasında Gold Digger, Westworld, Sons of Liberty, Split Decision, Doctors gibi yapımlar bulunur. Ünlü oyuncu Love Me Like You Do, By The Gun, Killing Bono gibi filmlerde de oynamıştır.

Curtis Hoyle (Jason R. Moore):

Dizinin önemli karakterlerinden birisidir ve Jason R. Moore tarafından canlandırılıyor. The Punisher Jason R. Moore için önemli bir dönüm noktasıdır. Buradaki performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 2007’den beri oyunculuk yapan aktör daha önce The Unusuals, Kings, One Life to Live, Law and Order, As the World Turns gibi projelerde rol aldı.

Oyuncu kadrosunda Ebon Moss-Bachrach (Girls, The Lake House), Deborah Ann Woll (Marvel’s Daredevil, True Blood), Ben Barnes (Westworld, The Chronicles of Narnia), Amber Rose Revah (Emerald City, Indian Summers), Michael Nathanson (The Knick, Wolf of Wall Street), Jaime Ray Newman (Bates Motel), Jason R Moore (A Lonely Place for Dying), Daniel Webber (11.22.63) ve Paul Schulze (Nurse Jackie) yer alıyor.

The Punisher Dizisi (2017-2019)

The Punisher Dizisi marvel evreni içerisinde en beğenilen çizgi roman karakterlerinden bir tanesi. Özellikle marvel dizileri arasında en iyilerden biri olmasının nedenlerinden biri sağlam bir konu üzerine kurgulanması.

IMDb: 8,5

MulierLife

Element - Mulierlife News Editor, Magazine, popular people, Researcher author.

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

Singer Jessie J interestingly revealed that she broke up with her boyfriend

Singer Jessie J announced her breakup with her boyfriend by hip dance Channing Tatum and…

5 hours ago

Karayip Korsanları 6 Hakkında Tüm Detaylar Ortaya Çıktı

Karayip Korsanları 6 Hakkındaki Tüm Detaylar Açıklandı - Johnny Depp, Karayip Korsanları hakkında konuştu Büyük…

6 hours ago

Model Ansley Pacheco, thief broke into house, clash broke out

Model Ansley Pacheco fires two robbers who broke into her home and marched on her…

9 hours ago

Robert Pattinson expects to win an Oscar for his role as Batman

There was much talk last year that Joaquin Phoenix, who played the Joker in the…

9 hours ago

Who is Miley Cyrus? One of the richest singers in the world (Biography)

Who is Miley Cyrus? How old is Miley Cyrus? What are the Miley Cyrus albums?…

9 hours ago

Miley Cyrus Claims About Aliens (I’m Watched By An Alien)

Miley Cyrus: The aliens have followed us. Miley Cyrus made interesting claims about aliens. The…

10 hours ago