Categories: Agenda

Türkiye’den turizmde sıra dışı reklam: Uygulanan formülün yerkürede birinci olduğu düşünülüyor

Alman gazetesi Der Tagesspiegel’de yayınlanan “Türkiye tatilcileri memlekete girişte test etmek istiyor” başlıklı haberde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile uğraş muvaffakiyet sağlayan Türkiye’nin turizm konusunda atacağı adımlar ele allındı.

Susanne Güsten tarafından kaleme alınan ve “Türkiye, kendisini başkalarına kıyasla daha inançlı bir tatil devleti olarak tavsiye etmek istiyor” denilen haberde, Bakan Ersoy’un açıklamalarına bölge verilerek, Ankara’nın tatil beldelerinden otellerin işleyişine, gelen turistlerin süratli ve sağlıklı sonuç veren testlerle taramadan geçirilmesine kadar alınan tüm önlemler anlatıldı.

İşte Alman gazetesinin yayınladığı o haberin tam çevirisi;

“Türkiye, devlete giriş yapan her turisti koronavirüs testine tabi tutmak istiyor. Hükümetin pazar günü yaptığı açıklamaya nazaran; havalimanlarında ve hudutlarda öngörülen testler yalnızca iki üç dakika sürecek. Ankara, klasik olarak tatilcilerin Türkiye’ye seyahat ettiği tüm memleketlerin hükümetlerini bu pazartesi göndereceği bir metinde, yalnızca Türk havalimanlarında, otel büfelerinde ve plajlarında alınacak gözetici tedbirler hakkında değil, birebir devirde Türk tatil ortamlarındaki ağır bakım ünitelerinin sayısı ve ventilatörler hakkında bilgilendirmek istiyor. Türkiye, İspanya yahut İtalya’ya kıyasla kendisini daha inançlı bir tatil memleketi olarak tavsiye etmek için salgınla savaştaki başarısına güveniyor.

TÜRKİYE TEST İSTASYONLARI KURACAK VE GÜNDE 20 BİN BIREYE TEST YAPACAK

Turizm Bakanı Nuri Ersoy, Hürriyet gazetesine verdiği demeçte, haziran başından itibaren tüm Türk havalimanlarının pasaport denetiminden evvel koronavirüs test istasyonlarına sahip olacağını söyledi. Buna, günde 20.000 testin yapılacağı bir laboratuvarın imalat aşamasında olduğu Antalya ile başlanacak. Test sonuçları beş ila altı saat içinde hazır olacak lakin turistler havalimanında beklemek zorunda kalmayacak. Ersoy, bunun mekanına memlekete girişte otelleri yahut adreslerinin sorulacağını, test sonucunun olumlu çıkması halinde kendilerine acilen ulaşılabileceğini söyledi.

TÜRKİYE’NİN MEVT ORANTISINI DÜŞÜK TUTMASINDAKİ BAŞARISI VURGULANDI

Türkiye bugüne kadar yaklaşık 3 bin 700 mevtle, koronavirüs salgınında her birinde 25 binden ziyade insanın öldüğü İtalya, Fransa ve İspanya üzere başka tatil memleketlerinden daha az zaiyat verdi. Türkiye’de günlük mevt vakalarının sayısı son devirde 50’ye düştü. Velev Almanya ile kıyaslandığında bile devlette, aşağı yukarı birebir nüfusa sahip olmasına karşın vefat vakası sayısı Almanya’dakinin yarısı kadar.

MUVAFFAKIYETLE SÜRDÜRÜLEN FİLYASYON SİSTEMİNE ÖVGÜ

Ankara bu durumu, gayri faktörlerin yanı sıra enfeksiyon zincirlerinin sistematik olarak aydınlatılmasına da bağlıyor: Memleket umumunda binlerce bilirkişi ekip korona hastalarının muhabere kurduğu kimseleri tertipli olarak denetim ediyor. Vesair faktörler ise yaşlıların bakımının yüklü olarak huzurevleri bölgesine meskenlerde yapılmasından kaynaklanan kültürel farklılık ve Avrupa umumunda kişi başına en çokça ağır bakım yatağının bulunması.

OTELLERDE MAKSİMUM YÜZDE 60 DOLULUK

Türkiye, mart ayı ahir tüm memleketler arası uçuşları durdurmuş, Almanya ve koronavirüsten etkilenen öteki memleketlerle olan ilişkiler mart ayı ortalarında kesilmişti. Oteller gerçi yetkililer tarafından kapatılmadı lakin müşteri olmadığı için çoğunlukla kendiliklerinden kapattılar. Oteller artık tekrar açılırsa, yetkililer tarafından aylık olarak denetim edilecek bir sıhhat koşulları listesine uymak zorunda kalacaklar. Buna maksimum yüzde 60 doluluk, masa ve şezlonglar arasındaki minimum uzaklık ve ortak örtülü meydanlarda maske kuralı, kapsamlı dezenfeksiyon ve açık büfe self servis hizmetinin kaldırılması da dahil.

Türkiye, haziran ortasından itibaren tekrar yurt dışı hava trafiğine müsaade vermeyi planlıyor. Ulusal havayolu Türk Hava Yolları başlangıçta yalnızca seçilen 19 havalimanına uçacak; Almanca konuşulan devletlerde bu kentler Frankfurt, Berlin, Düsseldorf, Münih ve Viyana olacak. Gayrı amaçlar temmuz ve ağustos aylarında bu kentlere eklenecek.”

KAYNAK: HABER7
MulierLife

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

[51]Jennifer Lopez sexy nude photos are on the agenda

Sexy singer jennifer, who managed to do this after the age of 51, finally posed…

7 hours ago

Emily Atack confessed to having an affair with a man she met at the tavern and his wife

Beautiful host Emily Atack confessed to having an affair with a man she met at…

8 hours ago

World famous singer Rita Ora shook social media with her split

The world famous singer Rita Ora was on the agenda in social media with her…

8 hours ago

Telling the difference in Instagram and real life: Danae Mercer

Real life difference with Instagram! Because of the 'perfect' photos and bodies of the phenomena…

8 hours ago

Interesting facts about Hooters, the World’s Sexiest Restaurant Chain

Here, All Orders are delivered to the customer with sexy ladies. Here are some interesting…

8 hours ago

Sommer Ray, the fitness instructor with the sexiest butt on social media

Social media celebrity, fashion designer, model, product designer, fitness instructor and the hottest fitness instructor…

9 hours ago