Categories: Agenda

Yine aynı manzara!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir kapalı olan alışveriş merkezleri dün açıldı. Esenyurt’ta bulunan bir AVM’nin önünde uzun kuyruklar oluşmuştu.

Bugün saat 11.00’de açılan AVM’nin önünde aynı görüntüler yaşanırken, vatandaşlar AVM’nin önüne sabah saat 10.00 sıralarında gelerek uzun kuyruklar oluşturdu.

AVM önündeki banklara şerit çekilerek kimsenin oturmasına izin verilmedi. AVM’nin güvenlik görevlileri ve polis ekipleri vatandaşları sosyal mesafeyi korumaları yönünde uyarırken, kuyrukta bekleyenlerin maske taktıkları görüldü.

Saat 11.00’de kapıların açılmasıyla müşteriler içeriye alındı. İçeriye girmek isteyen herkesin tek tek ateşi ölçüldü. AVM önüne ise yoğunluk yaşanmaması için bant çekilerek gidenlerin sıraya girmesi sağlandı.

Açılışın yapılmasına rağmen kapıdaki kuyruğun uzun süre devam ettiği görüldü. 220 mağazanın olduğu AVM’de ise 40 mağazanın açık olduğu belirtildi.

Kuyrukta bekleyen Çiğdem İkiz, “Acil ihtiyaçtan dolayı dışarı çıkmak zorunda kaldım yoksa çıkmıyoruz. Evimi taşıyacağım mecbur çıktım” dedi.

Yine uzun süre kuyrukta bekleyen Deniz Kaplan “Maskemizi takıyoruz, sosyal mesafemizi koruyoruz. Cep telefonuma aksesuar almak için geldim, kırılmaz cam alacağım. Aciliyetten dolayı mecbur geldim. Her zaman kalabalıktı biz alıştık, maskemizi takıyoruz, sağlığımıza dikkat ediyoruz” diye konuştu.

Kuyruğun en önünde bekleyen Yusuf İri ise “Çocuğum için glutensiz yiyecek almaya geldim. Çölyak hastası, şeker hastası. Ya Şişli’ye ya da Beşiktaş’a gitmem gerekiyordu bana en yakın bu bölge olduğu için buraya geldim. Mümkün olduğu kadar tedbirlerimizi alıyoruz. Evde hastam var. Buradan götüreceğim hastalığı evime götüreceğim, evimden diğer binadaki insanlara götüreceğim mümkün mertebe dikkat ediyorum. Önce kendi sağlığımız sonra yanımdaki insanların sağlığını düşünmem gerekiyor bu insani görevimiz” dedi.

AVM önünde oluşan kuyruk havadan da görüntülendi.

MulierLife

Leave a Comment
Share
Published by
MulierLife

Recent Posts

[51]Jennifer Lopez sexy nude photos are on the agenda

Sexy singer jennifer, who managed to do this after the age of 51, finally posed…

7 hours ago

Emily Atack confessed to having an affair with a man she met at the tavern and his wife

Beautiful host Emily Atack confessed to having an affair with a man she met at…

8 hours ago

World famous singer Rita Ora shook social media with her split

The world famous singer Rita Ora was on the agenda in social media with her…

8 hours ago

Telling the difference in Instagram and real life: Danae Mercer

Real life difference with Instagram! Because of the 'perfect' photos and bodies of the phenomena…

8 hours ago

Interesting facts about Hooters, the World’s Sexiest Restaurant Chain

Here, All Orders are delivered to the customer with sexy ladies. Here are some interesting…

8 hours ago

Sommer Ray, the fitness instructor with the sexiest butt on social media

Social media celebrity, fashion designer, model, product designer, fitness instructor and the hottest fitness instructor…

9 hours ago